Yazı Detayı
02 Şubat 2018 - Cuma 14:02 Bu yazı 333 kez okundu
 
KENDİ KUYULARINI KAZIYORLAR!
Gamze TAŞDEMİR
 
 

CHP'li kadın üyeler geçtiğimiz günlerde basın toplantısı düzenleyerek,

CHP Kadın Kolları Başkanı Merve Kır ve yönetimini tanımadıklarını

CHP Kadın Kollarında neler oluyor haberiniz var mı?

Diye bizlerde sormuştuk.

CHP’li kadınlar adına açıklama yapan Birsen Demirbağ, “20 Aralık 2017 Gününden bu yana Zonguldak İl Kadın Kolları Başkanının tüzük ve yönetmeliklere rağmen yapmış olduğu adaletsizliklerle üye kadınlar olarak uğraşmaktan bıktık, yorulduk.

Oysaki kendisi bir hukukçudur. Hukuksuzlukla mücadele görevidir. Bütün bu kavramları hiçe sayan Merkez İlçe Kadın Kolları seçimini tamamen şaibeli ve usulsüz yapmıştır. Seçimlere itiraz edilmiş, düzeltilmesi, adaletsizliğin giderilmesi beklenirken bu kez hukuksuz bir şekilde il kadın kolları seçimi yapılmıştır. Daha da aymazı ilçe kadın kolları seçimlerine yapılan itirazlarda ortada görünmeyen parti MYK Kadın Kolları üyelerinin İl Kadın Kolları seçimine teşrif etmeleri, bu hanımefendiler günlerdir nerededir? Bir aydır usulsüzlük, haksızlıklarla mücadele ederken bu MYK üyesi bayanlar Zonguldak'! duymadılar, dinlemediler bile. Seçimde ortaya çıkmışlar. Yazık!

Tabi ki kimsenin parti, partinin büyümesi, başarısı, iktidarı umurunda değil. Basta Fatma Köse olmak üzere birkaç kişinin koltuk sevdası. Olay bu, bu hırs ve küçük çıkarlar uğruna yıkılan gönüller, itilmeye, kakılmaya çalışılan bunca değerler, bunca bayanlar. Kimsenin bu şekilde davranmaya hakkı yoktur. Bu şekilde davranabilme bastan aşağı kimsenin Haddi de değildir.

Bunlar olacak iş değil, dün bir bugün iki kişilerin bu yaptıkları kabul göremez. Bunun siyaseten hesabı elbette sorulur, sorulacaktır.

Sahsım 45 yıllık eğitimciyim Hiç kimsenin şahsına yönelik hakaret veya sözlü tacizde bulunmam, bulunmadım. Ne İl Kadın Kollarına aday oldum. Nede bu görevi düşündüm. Karşı tarafın uydurma bir söylemle insanları kandırarak Birsen Hanım olarak bana çamur atarak itibar sağlanmaz. Kadınlara yapılmış olan adaletsizlik, seçme ve seçilme hakkını gasp etmek, sandık kaçırmak, tüzük ve yönetmeliği hiçe saymak, oldu bitticilikler, çok daha acısı vefasızlıklar, bunları yapanlara artı getirmez. Ben ve hakları gasp Edilen kadın üyeler bu seçilenleri, bilhassa Başkanı ve uzantısı genel merkez ilgilisi bayanı tanımıyoruz. Bu oluşumu, seçimi geçersiz sayıyoruz. Haklı yakınmalarımızla sonuna kadar mücadele edilecektir. Yapılanlar karşısında haksızlığa direnmemek bize yakışmaz. Bu parti dün gelip bağdakini kovmaya çalışanların oyuncağı olamaz. İlerdeki günlerde hak verini bulacaktır inancımızı muhafaza ediyoruz” iddiaları bu yöndeydi.

Her zaman söylüyorum,

Bu CHP’li yöneticiler ne yapmaya çalışıyor.

Kendi kuyularını kendileri kazıyorlar!

Sosyal demokrat,

Herkesin özgür ifadesini paylaşabileceğini her fırsatta söyleyip,

Başka partileri eleştiren CHP’li yöneticiler,

Şimdi de bu bayanların partiden ihracı için uğraşıyor.

Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu!

Ben bir parti içinde böyle rezillik görmedim.

Bu kadar mı beceriksiz,

Partili mensubunu dinlemeyen yönetici olur?

İl Kadın Kolları Başkanı Merve Kır her şeyden bir haber,

İl Başkanı deneyimli olmasına rağmen bu tür durumlarda ortalığı bulacağına,

Partiden ihraç iddialarına yanıt vermelidir.

CHP’li yöneticiler böyle giderse,

2019’da yapılacak seçimlerde boylarının ölçüsünü alırlar.

Kendi kuyunuzu kazmayın,

İcraatlarınızla konuşun,

Sıkıldık CHP’de ki ihraçlardan!

Az partili mensubunuzu dinleyin,

Yazık bu partinin geldiği duruma!

 

 

 

GÜNÜN SÖZÜ:  Adalet nedir? Her şeyi yerine koymak. Zulüm nedir? Bir şeyi yerine koymamak, başka yere koymak. (MEVLANA)

 

 

 

 

 
Etiketler: KENDİ, KUYULARINI, KAZIYORLAR!,
Yorumlar
Haber Yazılımı