Haber Detayı
11 Nisan 2018 - Çarşamba 12:57 Bu haber 4075 kez okundu
 
Zonguldak'ta 200 kişi işe girecek!..
200 kişi işe girecek!..
EKONOMİ Haberi
Zonguldak'ta 200 kişi işe girecek!..

ZONGULDAK’TA ALO 170 ÇAĞRI MERKEZİ EĞİTİMİ DEVAM EDİYOR
Çalışma ve İşkur İl Müdür Gönül Demirsu, Alo 170 Çağrı Merkezi eğitiminin devam ettiğini söyledi.
İşkur konferans Salonu’nda devam eden Alo 170 Çağrı Merkezi eğitiminde uzmanlar tarafından, katılımcılara mevzuatlar ve kanunlar öğretiliyor.
Alo 170 çağrı merkezi hakkında bilgi veren çalışma ve İşkur İl Müdürü Gönül Demirsu eğitim sonunda 200 kişini istihdam edileceğini belirterek, “Alo 170, Çalışma ve Sosyal Bakanlığı ile Sosyal Güvenlik Kurumu ve Türkiye iş Kurumu tarafından sunulan hizmetlere yönelik gelen sorulara cevap vermek üzere kurulmuş bilgilendirme, çözüm üretme telefon hattıdır. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı canlı destek hattı Alo 170, vatandaşlara sosyal haklar iş kanunu ve yasal prosedürlere dair bilgilendirme yapan bir iletişim hattıdır. 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.
Alo 170 hattını arayan vatandaşlar; çalışma hayata ve sosyal güvenlik hakkında her türlü soru, öneri, eleştiri ihbar, şikayet başvuru ve talepleri ile ilgili hizmet alabiliyorlar, belirtilen konularla ilgili tüm merak ettiklerini bir telefonla öğrenebiliyorlar, Başka deyişle Alo 170 hattında Çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı SGK, MYK, İŞKUR'a yönelik tüm sorular cevaplanıyor. Alo 170 illerde istihdam sağlayarak, bu bölgelerin -sosyo-ekonomik gelişmişlik düzeyine de katkı vermek amacıyla Karaman, Şanlıurfa, Sivas illerinden sonra ilimizde de kurulmuştur. Bu suretle ilimizde 200 kişi istihdam edilecektir” dedi.
(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zonguldak'ta, 200, kişi, işe, girecek!..,
Yorumlar
Haber Yazılımı