Haber Detayı
08 Şubat 2018 - Perşembe 15:21 Bu haber 321 kez okundu
 
Zonguldak esnafı ABD ürünlerine boykot kararı aldı
Zonguldak esnafı ABD ürünlerine boykot kararı aldı
GÜNCEL Haberi
Zonguldak esnafı ABD ürünlerine boykot kararı aldı

Ülkemizde ve Suriye’de PKK, PYD, DEAŞ ve YPG gibi terör örgütlerine silah, mühimmat ve lojistik yardımda bulunan Amerika birleşik Devletleri’ne (ABD) tepkiler giderek artıyor.

Zonguldak’ta duyarlı esnaf Osman Zaimoğlu, ülkemizin düşmanlarına silah ve mühimmat yardımında bulunarak teröre ve teröristlere destek olan ABD’ye tepki gösterdi.

TERÖRE DESTEK OLAN ABD ÜRÜNLERİN TÜM VATANDAŞLAR OLARAK BOYKOT ETMELİYİZ

Osman Zaimoğlu bundan sonra ABD menşeyli ürünlere boykot kararı aldığını belirterek, tem esnafları ABD ve menşeyli ürünlerine boykot yapma çağrısında bulunarak şunları söyledi: “Son zamanlarda gelişen terör olayları ve Amerika’nın teröristleri desteklemesi neticesinde çok kızgın bir haldeyim. Aynı şekilde ben ve benim gibi bir çok arkadaşımızda bizim gibi düşünüyorlar. Hükümetimiz ve devletimiz bu konuda her türlü çabayı sarf ediyor. Ben de bireysel olarak Osman Zalimoğlu olarak Amerikan menşeyli olan Almama ve satmama kararı aldım. Bugünden itibaren Amerikan menşeyli ürünleri satamayacağım.

Zonguldak ve Türkiye genelindeki herkesi, devletini seven tüm arkadaşlarımızı ve vatandaşlarımızı bu boykot kampanyasına destek olmaya çağırıyorum.

Türkiye'nin Türklerden başka dostu yok. Bugün el ele kol kola olursak süper güç olabiliriz. Hep birlikte Türk mallarını kullanmalıyız ve Amerikan ürünlerini boykot etmeye çağırıyorum. Yeter artık diyoruz ve tüm Amerikan ürünlerini boykot yapmaya çağırıyorum.”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Zonguldak, esnafı, ABD, ürünlerine, boykot, kararı, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı