Haber Detayı
25 Aralık 2017 - Pazartesi 14:59 Bu haber 951 kez okundu
 
Zonguldak Belediyesi Çalışanına ZAM!
Zonguldak Belediyesi Çalışanına ZAM!
EKONOMİ Haberi
Zonguldak Belediyesi Çalışanına ZAM!

Tüm Bel-Sen Zonguldak Şubesi ile Zonguldak Belediyesi arasında 182 memuru ilgilendiren toplu sözleşme törenle imzalandı.

Zonguldak Belediyesi Encümen salonunda düzenlenen imza törenine Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, Tüm Bel-Sen Şube Başkanı Kenan Şeref ile sözleşme komisyonunda yer alan üyeler katıldı.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, memura verilen zamma ek olarak, Ramazan Bayramı’nda 250, kurban bayramında 500 lira ikramiye verecek.

BAYRAM İKRAMİYESİNDE PAZARLIK ATILDI

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, sözleşme imzalamadan önce üzerinde henüz mutabık kalınmayan 27.Madde konusunda pazarlığa girişti.

Akdemir, sosyal hakları içeren 27. Madde konusunda Ramazan Bayramı’nda 300 ve Kurban Bayramı’nda 300 olarak verilmesini teklif etti. Bunun üzerine Başkan yardımcısı Erhan Darende az olduğunu belirtince Başkan Muharrem Akdemir tekrar, Ramazan Bayramı’nda 250 ve Kurban Bayramı’nda 500 TL ikramiye vereceğini belirti ve alkışlarla kabul edildi.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir konuşmasında, memurların çok önemli görevler yürüttüğünü ve memurlara ve tüm çalışanlarına büyük önem verdiklerini söyleyerek sözleşmenin tüm memurlara hayırlı olmasını diledi.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, “Zaman ne çabuk geçiyor. Gerçekten çok hızlı geçiyor. Daha önce Erol Yılmaz ile imzalanmıştık, şimdi de sizinle imzalayacağız. Şu anda toplu sözleşme imzalayacağız. Sözleşme memurlar için çok önemli. Hükümetimiz bu konuda bir adım attı ve bizler de memur arkadaşlarımıza, nasıl işçi arkadaşlarımızın emekleri varsa, masa başında ki arkadaşlarımız da emekleri var. Niye yemekleri var, çünkü beyin gücüyle çalışıyorlar. Memur kardeşlerimizden en az işçiler kadar yoruluyorlar. Bizlerde en üst seviyede konuyu değerlendirdik. Sizinle çalışmaktan, sizinle birlikte görev yapmaktan mutluyum. Vatan millet bayrak sevgisini ve kurumun çıkarları doğrultusunda hareket edebilme bilgisini becerisini deneyimini kazanmış bir arkadaş gurubuyla arkadaş gruplarıyla çalışmaktan son derece memnunum. O anlamda mutluyum. Bizler gelip geçiciyiz. Kurumlar kalıcıdır. Şu anda biz görev yapıyoruz. Kurumu bundan sonra bizden sonrakiler de yaşatacaklardır. Bu anlamda iyi izlenim bırakıp, kurumun bütünlüğünü karşılıklı çalışma hayatında hoşgörüyü ve iyi bir izlenim bırakabilmek önemlidir.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: Zonguldak, Belediyesi, Çalışanına, ZAM!,
Yorumlar
Haber Yazılımı