Haber Detayı
21 Aralık 2017 - Perşembe 13:11 Bu haber 454 kez okundu
 
Vergi Dairesi “Keys” Sistemine geçti
Vergi Dairesi “Keys” Sistemine geçti
GÜNCEL Haberi
Vergi Dairesi “Keys” Sistemine geçti

Vergi Dairesi Başkanı Fefik Akgün, 5 Aralık tarihinden itibaren Kamu Elektronik Yazışma Sistemi’ne (KEYS) geçtiklerini söyledi.

 

Vergi Dairesi Başkanı Fefik Akgün, 5 Aralık tarihinden itibaren Kamu Elektronik Yazışma Sistemi’ne (KEYS) geçildiğini söyledi.

Ortak vezne uygulamasına 25 Aralık Pazartesi günü itibariyle geçeceklerini belirten Vergi Dairesi Başkanı Refik Akgün, “Mükelleflere sunduğumuz 5 Aralık tarihi itibariyle faaliyete geçirdiğimiz kamu elektronik yazışma sistemi uygulaması başlamıştır. Bu uygulamada evrak kayıt bölümünde gerçekleşecektir. Mükelleflerimizin katlar arasında dolaşmasına gerek kalmadan tek noktadan evraklarını sisteme kayıt yaptırabilecekler. Mükelleflerimiz aynı zamanda elektronik ortamdan tebligatlarını kendilerine ulaştırabileceklerdir. Buda mükelleflerimiz açısından getirmiş olduğunuz en büyük kolaylıklardan birisidir.”

UZUN MEHMET VE KARAELMAS VERGİ DAİRESİ AYRIMI KALMADI

Öte yandan Refik Akgün, 25 Aralık pazartesi günü ortak vezne uygulamasının başlayacağını da belirterek: “Ortak vezne çalışması ile ilgili son aşamaya gelinmiş olup donanım işlemleri de tamamlanmıştır. Şu anda test aşamasında olan sistem 25 Aralık pazartesi günü itibariyle uygulamaya geçecektir. Sistemin bize sağlamış olduğu fayda, mükelleflerin artık katlar arasında işlem yapmak yerine ulaşımı daha kolay olan zemin katta tüm vergi dairelerimize hizmet verebilecek  şekilde tahsilatlarını halledebilecekler. En büyük kolaylık mükellefler artık tek noktadan ödemelerini yapabileceklerdir.”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: Vergi, Dairesi, “Keys”, Sistemine, geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı