Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 15:45 Bu haber 1404 kez okundu
 
Vekiller ve Vali devreye girdi Başkan adayı bulundu
Vekiller ve Vali devreye girdi Başkan adayı bulundu
SPOR Haberi
Vekiller ve Vali devreye girdi Başkan adayı  bulundu

Daha önce 3 kez ertelenen ve dördüncüsü 11 Aralık Pazartesi günü gerçekleştirilecek olan Kardemir Karabükspor’un kongresi öncesi yapılan toplantı sonucu başkan adayı iş adamı Ziya Ünsal olarak belirlendi. 

Takıma sahip çıkma adına Karabük Valisi Kemal Çeber, TBMM eski Başkanı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, Belediye Başkanı Rafet Vergili ve iş adamı Ziya Ünsal’ın katılımı ile yaklaşık 2 saat süren bir toplantı gerçekleştirildi.

AK Parti Karabük Milletvekili aynı zamanda Kardemir Karabükspor Onursal Başkanı Mehmet Ali Şahin, aday  çıkmaması halinde kulübün kayyuma gidecek olmasının kendisini huzursuz ve rahatsız ettiğini söyledi.                                    

 

Karabük Valiliği'nde gerçekleşen toplantı sonrası yönetimi belirlenen AK Parti Karabük İl Başkanlığını ziyaret eden milletvekili Mehmet Ali Şahin, burada yaptığı açıklamada, Kardemir Karabükspor’un sıkıntı içinde olduğunu sadece Karabüklüler değil futbola meraklı herkesin yakinen takip ettiğini söyledi.

“Kayyuma gitmesi hepimizi üzerdi”
Takımın şuan Süper Lig’de lig sonuncusu olduğunu da kaydeden Şahin, “Yönetim istifa etti. Genel kurul tarihlerinde yeni yönetim çıkmadı ve Pazartesi son kez genel kurul yapılacak. Eğer bu genel kurul da yönetime talip çıkmazsa korkarım Karabükspor kayyuma devredilmiş olacak. Bu hepimiz için çok üzücü durum olurdu. O bakımdan sadece bir Karabüklü olarak değil, siyasetçi olarak değil bundan ben huzursuzluk ve rahatsızlık duyuyorum. O bakımdan Karabük Valisini ziyaret ederek burada belediye başkanımız ve kulübü kongreye kadar sevk ve idare etsin diye eski yönetici Ziya Ünsal’ı davet ettik. Bir değerlendirme yaptık” dedi.

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: Vekiller, ve, Vali, devreye, girdi, Başkan, adayı, , bulundu,
Yorumlar
Haber Yazılımı