Haber Detayı
15 Ocak 2018 - Pazartesi 17:05 Bu haber 4925 kez okundu
 
VALİ DEŞİFRE OLDU
GÜNCEL Haberi
VALİ DEŞİFRE OLDU

Erol Ayyıldız, yayınımız üzerine telaşa kapılıp, mahkemeden tedbir kararı aldırdı

VALİ DEŞİFRE OLDU

 

*** Eski Zonguldak, şimdiki İzmir Valisi Erol Ayyıldız, gazetemizin yayını üzerine telaşa kapılıp, “yayına erişimin engellenmesi” yönünde mahkeme kararı aldırdı.

Gazetemizin 10 Ocak 2018 Çarşamba günlü sayısında “ Onlar içerdeyse, bu vali neden dışarda?” başlığı ile yayınlanan manşet haberde FETÖ ile iltisakı deşifre edilen İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Demir Medya internet sitesinde aynı başlıkla yayınlanan haberin içeriğine erişimin engellenmesi için İzmir Adliyesi Sulh Ceza Hakimliğine başvurarak, karar aldırdı.

 

*** Zonguldak’ta 15 Temmuz vatan haini darbe girişimi öncesinde, FETÖ kumpası operasyonları düzenleyen ve halen FETÖ’den yargılanmakta olan Zonguldak eski Emniyet Müdürü Metin Sazak’a ve yine halen FETÖ’den yargılanmakta olan emniyet amirlerine sahip çıkıp, “ Operasyon emir ve talimatını kendisinin verdiğini” söyleyen Vali Erol Ayyıldız’ın, FETÖ ve FETÖ”cülerle iltisakı Yeni Adım’da tek tek deşifre edildi. Yayınımız üzerine büyük bir telaşa kapılan Erol Ayyıldız ise soluğu mahkemede aldı.

*** FETÖ ve FETÖ’cülerle yakın irtibatı ve iltisakı Sayın Cumhurbaşkanımıza, Sayın İçişleri Bakanımıza ve Sayın Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na Yeni Adım’ın yayını ile duyurulan İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın telaşı boşuna değil… Çünkü, gazetemiz bu işin peşini bırakmayacak. Zonguldak’ta atadığı bütün emniyet amirleri FETÖ’cü çıkan Erol Ayyıldız’a, devlete, millete ve Zonguldak’a verdiği zararı adalet huzurunda ödeyeceğini belirtmek istiyoruz.

İzmir Valisi Erol Ayyıldız’ın, yayınlarımızı mahkeme kararları ile engellemek yerine şu sorulara yanıt vermesini istiyoruz.
1- Sayın Vali güneş balçıkla sıvanmaz. Herkesin bir hesabı varsa, bilin ki, Cenab-ı Allah’ın da bir hesabı var. Zonguldak’ta “Emir ve talimatları ben verdim” diye beyanda bulunduğun FETÖ kumpası operasyonlar ile Demir Ailesi’ni bitirmek için her ikisi de vatan haini FETÖ mensubu olmaktan yargılanmakta olan Zonguldak eski Emniyet Müdürü Metin Seyfi Sazak ve eski Cumhuriyet Başsavcısı Zekeriya Öz’ün tezgahına geldin. Demir Madencilik’te çalışan bin kişiyi ekmeğinden ettin. Demir Ailesi’ni 100 milyon dolar zarara soktun. Şimdi, Demir Ailesi aleyhinde açtırdığın davalar takipsizlikle sonuçlandığına göre, vicdanın rahat mı? Allah’a nasıl hesap vereceksin? Tabii, sende Allah korkusu varsa…
2- Sayın Vali ! Metin Seyfi Sazak ile birlikte Bolu’ya neden gittin. Enerji Bakanı Taner Yıldız’a hangi yanlış bilgileri verdin? ÇATES Müdürü’nü görevden aldırıp, yerine Harun Sarı’yı neden getirdin? Harun Sarı’nın, Demir Madencilik’e her türlü zorluğu çıkartıp, Demir Madencilik aleyhinde ifade vermesini nasıl sağladın?
3- Senin ifadenle, senin “emir ve talimatınla” gerçekleştirilen operasyonlar sonucunda Demir Ailesi bir evladını kaybetti. Senin de ikiz çocukların var. Allah, onlara uzun ömürler versin. En azından evlat sevgisi nedir bilmen gerekir. Bu arada aynı operasyonlara dahil ettiğin eski ll Jandarma Komutanı Hakan Temel Aksel kahrından öldü. Vicdanen rahat mısın?
4- Sayın Vali ! Emir ve talimatlarını verdiğini beyan ettiğin FETÖ kumpası operasyonlar yüzünden ÇATES’in ihalesi Demir’lerden alınıp, başka bir firmaya verildi. Türkiye’nin en büyük enerji sektörünün sahiplerine Metin Seyfi Sazak ile birlikte gidip neler söylediniz? Demir’lerden davacı olmalarını neden istediniz? Onların cevabını ise burada yazmıyoruz.
5- Zonguldak eski Emniyet Müdürü Metin Seyfi Sazak’ın paralel yapı içinde yer aldığı, FETÖ’cü olduğu yönündeki şikayetlerimizi görmezden geldin, sürekli koruyup sahip çıktın. Göreve getirdiğin emniyet amirlerinin hepsinin FETÖ’cü olduğuna ilişkin şikayetlerimizi, söylemlerimizi de dikkate almadın.
Bilmem haberin var mı ! 15 Temmuz vatan haini darbe girişiminden önce, atadığın, koruduğun, kolladığın ve Zonguldak ile birlikte devletin ve milletin başına bela ettiğin emniyet mensuplarının hepsi vatan haini FETÖ mensubu olmaktan tutuklu-tutuksuz yargılanıyor. Metin Seyfi Sazak’ın vatan haini darbe girişiminden bir gün önce Zonguldak’a gelip, sözde Sıkıyönetim Valisi olmaya hazırlandığı basında yayınlandı, mahkeme kayıtlarında yer aldı. Bilmem bundan da haberin var mı?
6- Metin Seyfi Sazak’ın Zonguldak halkı ile birlikte rütbesiz personeline çektirdiği eziyetleri, hamile polis memuruna telsizden yaptığı küfür ve hakaretleri, piyasadan topladığı paraları, kızının düğününde neler yaptığını bilmiyor muydunuz? Keşke, Metin Seyfi Sazak’ı, Zonguldak’ın kuyumcularına, balıkçılarına, işadamlarına sorsaydınız.
Şenol Altuntaş’a silah ruhsatı vermeyen emniyet şube müdürünü görevden alan Metin Seyfi Sazak’a bunun nedenini sormayı neden düşünmediniz? Emniyetteki bütün görevleri siz dağıttınız, atamaları siz yaptınız, yapılanmayı siz sağladınız. Şimdi bu “yapılanma” vatan hainliğinden yargılanıyor. Şimdi soruyoruz, neden görevinizi kötüye kullandınız? Tekrar soruyoruz.
İzmir Valisi Erol Ayyıldız ! Bu adamlar içerdeyse, sen neden dışardasın? Sen dışardaysan, bu adamlar neden içerde?
“Emir ve talimatları ben verdim” demedin mi?
7- Halen vatan haini FETÖ mensubu olmaktan yargılanmakta olan Metin Seyfi Sazak’ın, Zonguldak TSO seçimleri öncesinde ZONİAD  ve FETÖ’nün adayına seçim kazandırmak için şehir esnafını tehdit ettiğini, polisevinde yemek düzenleyip, FETÖ’nün adayına destek istediğini sağır sultan duyda da siz duymadınız mı?
8 – Metin Seyfi Sazak ile ilgili şikayetimizle ilgili soruşturmayı özellikle neden eski Urla Kaymakamı (Google’den araştırın) Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu’na verdiniz? Ahmet Mailoğlu, Urla geçmişi varken, üstelik sizin baskınız altında Metin Seyfi Sazak aleyhinde karar verebilir miydi? Bu yüzden mi ‘olur’dan kaldırdınız?
9 – Gazeteci Ahmet Öztürk, Erdoğan Demir’in açıklamalarından sonra üç kişinin      “cırladığını” yazdı. 
Vali Erol Ayyıldız, Emniyet Müdürü Metin Seyfi Sazak ve TTK Genel Müdürü Burhan İnan…
Ahmet Öztürk’ün yazısını okumadınız mı? Bu yazıdan bir sonuç çıkarmadınız mı? TTK Genel Müdürü Burhan İnan ile Emniyet Müdürü Metin Seyfi Sazak’ın Kızılcahamam Güdül’den kapı komşu olduklarını bilmiyor muydunuz?
10- Demir Ailesi’ne yönelik operasyonlar neden erkene alındı? Sebebini siz biliyorsunuz, biz size hatırlatmış olalım.
Zonguldak TSO seçimlerini hatırlayın.
ZONİAD ve FETÖ tarafından Salih Demir’in karşısına aday çıkarıldı. Amaç, TSO seçimleri öncesinde Salih Demir’i içeri attırıp, FETÖ’nün adayının kazanmasını, böylece sermayenin FETÖ’nün eline geçmesini sağlamaktı.
11- BİK Müdürü Özgür Topaloğlu’nu, Rize, İstanbul, Zonguldak ve Aydın’a taşıdınız. Peki, halen FETÖ’den yargılanmakta olan kocası eski Asayiş Şube Müdürü Savaş Topaloğlu ile yine FETÖ’den yargılanmakta olan eski Emniyet Müdürü Metin Seyfi Sazak’ı neden taşımadınız?
Son olarak şunu söyleyelim…
Sayın Vali !..
Yayınlarımızı engellemek için ne kadar mahkeme kararı aldırırsan aldır, bu iş yine mahkemede bitecektir.
İzmir Valisi olabilirsin, ama önemli olan insan olmak, kul hakkı yememektir.
Bil ki Sayın Vali! Ne ekmeğinden ettiğin bin kişi, ne de Demir Ailesi, sana hakkını, hukukunu helal etmeyecek, hem bu dünyada hemde ahirette elleri hep yakanda olacaktır.  (HABER MERKEZİ)

Kaynak: Editör:
Etiketler: VALİ, DEŞİFRE, OLDU,
Yorumlar
Haber Yazılımı