pub-2258345284006191
Haber Detayı
09 Ocak 2018 - Salı 11:51 Bu haber 243 kez okundu
 
Vali Çınar, ZGC'yi ziyaret etti...
Vali Çınar, ZGC'yi ziyaret etti...
GÜNCEL Haberi
Vali Çınar, ZGC'yi ziyaret etti...

Vali Çınar’dan Gazeteciler Cemiyeti’ne ziyaret

 

Vali Ahmet Çınar, beraberinde İl Emniyet Müdürü Ahmet Metin Turanlı ile birlikte Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret etti.

Ziyarette Vali Ahmet Çınar, Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık'a çiçek takdim etti ve 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı.

Zonguldak Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Derya Akbıyık ziyarette yaptığı konuşmada Vali Ahmet çınar ziyaretinden dolayı teşekkür etti ve memnuniyetini dile getirdi.

Gazetecilerin yeni yılını da kutladığını belirten Vali Ahmet Çınar söylerine şu şekilde devam etti:

“Tüm gazeteci arkadaşlarımın yeni yılını kutluyorum. Ayrıca sağlıklı huzurlu başarılı bir yıl olsun inşallah, böyle felaket haberleri olmasın güzel haberler, kültür ve sanat, icatlar, ekonomiye güzelliklere yönelik haberlerin çok olduğu bir yıl olsun inşallah” dedi.

Çanakkale’de Valilik yaptığı dönemde planladığı yeni şehir projesini anlatan ancak Bitlis’e tayin edildiğini belirten Vali Çınar, gazetecilerin ‘Peki Zonguldak’ta ne gibi projeler yapmayı planlıyorsunuz?’ sorusuna ise şöyle cevap verdi: “Zonguldak’ta orman ve yerel ürünler temalı bir turizm planı yapmayı planlıyoruz. Filyos limanı yapılıyor. TTK limanı bence marina tipi olmalı” diye konuştu.

Şehrin kanayan yarası olan lavvuar alanı ile ilgili olarak da Vali Çınar: “Lavuar alanı konusunda bence TTK ihale yapabilir ve bu konuda önünde bir engel yok” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: Vali, Çınar,, ZGC'yi, ziyaret, etti...,
Yorumlar
Haber Yazılımı