Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 12:40 Bu haber 582 kez okundu
 
Vali Çınar’a tam yetki verildi (Videolu haber)
Vali Çınar’a tam yetki verildi
GÜNCEL Haberi
Vali Çınar’a tam yetki verildi (Videolu haber)

Zonguldak İl Genel Meclisi’ni dördüncü birleşimi yapıldı.

İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında gerçekleştirilen birleşimde Vali Ahmet Çınar’a, Özel İdare’de memur ve sözleşmeli olan personele, sözleşme dönemi içinde verilecek sosyal denge tazminat oranını belirlemek üzere sözleşme yapılması konusunda tam yetki verildi.

 

Oturum açılış ve yoklama ile başladı.

Ardından bir önceki oturuma ait tutanak özeti okunup oylanması  gerçekleştirildi ve gündem maddelerin görüşülmesine geçildi.

KARAVELİ MUHTARA TAZİYE DİLEKLERİNİ SUNDU

Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce İl Genel Meclis Başkanı Necdet Karaveli, çatıdan düşerek hayatını kaybeden Kozlu Ense Köyü muhtarı Ergin Altunkaya’ya taziye dileklerin sundu ve büyük bir üzüntü içinde olduğunu kaydetti.

Vali Ahmet Çınar’a tam yetki verildi

İlk gündem maddesi ise özel idarede görev yapan memur ve sözleşmeli memurları ilgilendiriyordu.

İdarede 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa ve 5393 sayılı Belediye Kanununun 49. maddesine göre çalışmakta olan memur ve sözleşmeli personele, sözleşme dönemi içinde verilecek sosyal denge tazminat oranını belirlemek üzere sözleşme yapılması hususu görüşüldü.

İl Özel İdare Genel Sekreteri Recep Demirtaş, İl Genel Meclisi üyelerine Vali Ahmet Çınar’a sözleşme yapması için yetki verilmesi gerektiğini söyledi ve ardından oy birliğiyle madde kabul edildi. Buna göre Vali sözleşme yapmak için tam yetkili kılındı.

 

DEVREK YEŞİLÖZ KÖYÜ DERE MAHALLESİNİN İÇME SUYU SORUNU GİDERİLECEK

Ardından Devrek Yeşilöz Köyü Dere mahallesinin içme suyu sorununun giderilmesi ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe, Köylere Yönelik Hizmetler, Çevre ve Sağlık ile İçişleri Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları  komisyon raporları görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

 

TERK EDİLMİŞ YOLLAR YOL AĞINA ALINIYOR

Daha sonra Ereğli–Devrek İlçesi karayolunda yapılmakta olan, Ereğli-Çaylıoğlu arasındaki yol yapım çalışmaları sonucunda terkedilmiş karayolları yol kesitlerinden köylere giriş bağlantısı bulunduğundan yol kesitlerinin tespit edilerek İl Özel İdaresi yol ağına alınması ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Köylere Yönelik Hizmetler, Plan ve Bütçe, İçişleri ile Çevre ve Sağlık Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları raporlar görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi

 

ÖDENEK NAKLİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2017 Mali Yılı, Yapı Kontrol Müdürlüğü Bütçesinin İl Genel Meclisi ve Özel İdare Hizmet Binası Yapımı harcama kaleminde bulunan 1.200.000,00 TL ödeneğin Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğünün İçmesuyu Boru Alımı harcama kalemine, 200.000,00 TL’sinin Gökçebey Birliklere Yardım harcama kalemine aktarılması ile ilgili İmar ve Bayındırlık, Plan ve Bütçe, Çevre ve Sağlık, İçişleri, Sanayi ve Ticaret, Köylere Yönelik Hizmetler ile Tarım Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları raporlarının görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

 

CUMAYANI VE KIZILELMA MAĞARALARI TURİZME KAZANDIRILACAK

Kilimli İlçesine bağlı Çatalağzı Beldesinin Cumayanı mahallesinde bulunan, Cumayanı Mağarası ile Gelik Beldesinde bulunan Kızılelma Mağara sistemlerinin turizme kazandırılması ile ilgili Turizm, Ar-Ge ile Eğitim ve Kültür Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları raporları görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Buna göre her iki mağaranın da turizme kazandırılması için çalışma gerçekleştirilecek.

 

AYHAN TAŞDELEN ÖNERGE VERDİ

Ayrıca İl Genel Meclis Üyesi Ayhan Taşdelen tarafından Meclis’e verilen önergede şunları söyledi: ‘Ereğli ilçesi Tepeören köyü sahil yolunda bulunan 1400 metre kare mevcut yol, Özel idaresi yol Ağında bulunmamaktadır.’ Özel idarenin yol yapım programına dahil edilmesi için meclisin oylarına sunuldu. Ve kabul edildi.

Gelecek toplantının gün ve saatinin belirlenmesi ile meclis sona erdi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: Vali, Çınar’a, tam, yetki, verildi, (Videolu, haber),
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı