Haber Detayı
20 Ocak 2018 - Cumartesi 12:11 Bu haber 381 kez okundu
 
ULUPINAR ÇALIŞMALARIMIZ SONUCU ŞEHİT MADENCİ AİLELERİMİZ İŞ HAKKINA KAVUŞTU
- Haberi
ULUPINAR ÇALIŞMALARIMIZ SONUCU ŞEHİT MADENCİ AİLELERİMİZ İŞ HAKKINA KAVUŞTU

 

Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar şehit madenci yakınlarına Başbakanımız Binali Yıldırım tarafından AK Parti Zonguldak İl Başkanlığı 6. olağan kongresinde bekledikleri müjdeyi verdiğini ve yaptıkları çalışmaların olumlu sonuçlandığını belirtti. 

Ulupınar, şehit madencilerin Soma ve Ermenek yasası olarak bilinen kanundan artık Zonguldak’ taki şehit madenci yakınlarının da yararlanacağını duyurdu.

Özcan Ulupınar konuyla ilgili şunları kaydetti:

“Bir çok kez başbakanımızla, cumhurbaşkanımızla ve çalışma bakanlarımızla bu konuyu görüştük. Zonguldak’ ta beş binden fazla şehit madencimiz olduğunu ve kamuoyunda Soma Ermenek yasası olarak bilinen kanundan Zonguldak’ın da faydalanması gerektiğini söyledik.

Bu çalışmalarımız en sonunda meyvesini verdi. Çalışma Bakanımız Sayın Jülide Sarıeroğlu ile yaptığımız görüşmelerin ardından olumlu sonuç aldık. Bugün de Sayın Başbakanımız artık Zonguldak’ taki şehit madenci yakınlarının da bu yasadan faydalanacakları müjdesini verdi.

Yasanın bütün kaybettiğimiz madenci yakınlarına hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Bu vesile ile bugüne kadar hayatını yitiren madencilerimize Allah’ tan rahmet diliyor, onları Zonguldak ve ülkem adına minnet ve şükranla anıyor, saygılarımı sunuyorum.

Kaynak: Editör: Ramazan KÖŞE
Etiketler: ULUPINAR, ÇALIŞMALARIMIZ, SONUCU, ŞEHİT, MADENCİ, AİLELERİMİZ, İŞ, HAKKINA, KAVUŞTU,
Yorumlar
Haber Yazılımı