Haber Detayı
09 Şubat 2018 - Cuma 14:46 Bu haber 617 kez okundu
 
Türkali Eruh Tesisleri satılmayacak
Türkali Eruh Tesisleri satılmayacak
GÜNCEL Haberi
Türkali Eruh Tesisleri satılmayacak

İl Genel Meclisi şubat ayı son birleşiminde, İl Özel İdaresi’ne ait olan Kilimli İlçesi Türkali Köyü’nde bulunan Eruh dinlenme Tesisleri’nin satılmaması kararı alındı.

 

 

Zonguldak İl Genel Meclisi Şubat ayı son birleşimini İl Genel Meclisi Başkanı Necdet Karaveli başkanlığında gerçekleştirildi.

Toplantı açılış ve yoklamanı ardından bir önceki oturuma ait tutanak özetini okunup oylanması ile başladı. Ardından gündem maddelerinin görüşülmesine geçidi.

EMİRŞAH KÖYÜNDE İÇME SUYU ETÜD ÇALIŞMASI YAPILACAK

Çaycuma İlçesi Emirşah köyünde HJE, etüt çalışmalarının yapılabilmesi ile ilgili İmar ve Bayındırlık – Plan ve Bütçe – İçişleri – Köylere Yönelik Hizmetler – Çevre ve Sağlık Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları raporlar görüşüldü. Buna göre

Emirşah köyü’ne içsuyu tesisi için etüt çalışması yapılması kararı alındı.

32 KÖYÜ YAKINDA İLGİLENDİRİYOR

Alaplı-Mollabey arası alternatif yol olarak adlandırılan 6 km. yolun yol ağına alınarak, bakım ve onarımın yapılması ile ilgili Plan ve Bütçe – Köylere Yönelik Hizmetler – İçişleri – İmar ve Bayındırlık Komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış olduklar raporlar görüşüldü. buna göre 32 köyaü yakından ilgilendire alternatif bir yol yapılacak

İL ÖZEL İDARESİ’NE AİT TÜRKALİ’DE Kİ  ERUH TESİSLERİNİN SATILMAMASI KARARINI ALDI

Ardından, Kilimli İlçesi Türkali Köyü hudutları dahilinde, 22 Üniteli Motel ve Gazino Tesislerinin satışı ile ilgili Turizm –Ar-Ge –Plan ve Bütçe –İçişleri  komisyonlarının ortaklaşa hazırlamış oldukları raporlar görüşüldü ve oy birliğiyle satışın reddine kara verildi.

ENGELİLER İÇİN BÜTÇE

İdare Destek Hizmetleri Müdürlüğü İl Özel İdaresi 2018 yılı gider bütçesinin; Engellilere Tekerlekli-Akülü Sandalye alımı harcama kaleminde bulunan 25.000,00 TL ile Oyun ve Çocuk Parkı harcama kaleminde bulunan 350.000,00 TL.’nin tenzil edilerek; İdaremiz Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Bütçesine aktarılması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonunun hazırlamış olduğu 7 sayılı raporun görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.

BÜTÇE BAŞKA KALEME AKTARILDI

Ayrıca Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğünün Evsel Katı Atık Toplama Projesinde bulunan 2.250.000,00 TL ödeneğin; Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü Bütçesine aktarılması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonunun hazırlamış olduğu 8 sayılı raporun görüşülerek oy birliği ile karara bağlandı

SU VE KANAL HİZMETLERİNE 150 BİN LİRALIK ÖDENEK AYRILDI

Son olarak ise Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünün İş Makinesi Kiralama kaleminde bulunan 150.000,00 TL. ödeneğin Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğünün, İş Makinesi Harcama Kalemine aktarılması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonunun hazırlamış olduğu raporun görüşülerek oy birliği ile kabul edildi.

Gelecek toplantının gün ve saatinin belirlenmesi ile toplantı sona ermiş oldu. Bir sonda ki toplantı mart ayında gerçekleştirilecek.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Türkali, Eruh, Tesisleri, satılmayacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı