Haber Detayı
13 Şubat 2018 - Salı 15:41 Bu haber 805 kez okundu
 
TTK'lı mühendise Bakan Albayrak'ın elinden plaket...
TTK'lı mühendise Bakan Albayrak'ın elinden plaket...
GÜNCEL Haberi
TTK'lı mühendise Bakan Albayrak'ın elinden plaket...

"2017 Yılı Performans ve Başarı Ödülleri" gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen ödül töreninde Enerji Bakanlığı'na bağlı çalışan personele Bakan Berat Albayrak tarafından plaket takdim edildi.

Plaket takdim edilen isimler arasında Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde iş elbiseleriyle bindikleri otobüste koltuklar kirlenmesin düşüncesiyle ayakta seyahat eden madenciler ve Türkiye Taşkömürü Kurumu Mühendislerinden Birkan Tank'a da Bakan Berat Albayrak tarafından plaket verildi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından düzenlenen "2017 Yılı Performans ve Başarı Ödülleri" töreninde konuştu.
Bakanlık olarak geçen yıl içinde büyük hizmetler yaptıklarının altını çizen Albayrak, "Daha yolun başındayız. Büyük ve güçlü Türkiye diyorsak, çıta o kadar yukardaysa daha yeni başladık, daha çok çalışmalıyız. Enerjinin ne kadar önemli olduğunu bölgede ve dünyada her geçen gün gözlüyoruz. Enerji, aynı zamanda ekonomi, diplomasi ve ulusal güvenlik meselesidir." ifadelerini kullandı.


Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ve bağlı kurumlarında çalışanların yaptıklarına önem verildiğine dikkati çeken Albayrak, şöyle konuştu.
"Kurumlarınız başta olmak üzere yaptıklarınız görülmüyor değil, en tepeye kadar biliniyor ve görülüyor. 'Büyük, güçlü Türkiye' diyoruz. Şu anda Mehmetçiklerimiz büyük bir mücadele veriyor, gözünü kırpmadan. Birileri ülkeyi bölme operasyonu yapıyor. Gerekirse 81 milyon canımızı veririz ama bugün bu operasyonda gözünü kırpmadan Mehmetçiklerimiz mücadele veriyorsa sizler de işinizi daha çok çalışarak en iyi şekilde, dünya standartlarında yapın. İşlerimizi hepsinden daha iyi yaparak bu başarıyı ortaya koyalım. Bugün dünden, yarın da bugünden daha iyi olacak. bundan hiçbir şüpheniz olmasın."

 

Tören sonunda geçen yıl yapmış oldukları başarılı hizmetlerinden dolayı 140 bakanlık çalışanına ödül verildi. Başarılı çalışanların 10'una ailesi ile tatil ödülü verilirken, 130 personele de tablet hediye edildi.

(Haber: Gamze Taşdemir)

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: zonguldak haberleri, berat albayrak, haber, birkan tank,
Yorumlar
Haber Yazılımı