Haber Detayı
20 Aralık 2017 - Çarşamba 10:26 Bu haber 1506 kez okundu
 
Tosun ve Çağlayan'dan BOMBA açıklamalar!
Tosun ve Çağlayan'dan BOMBA açıklamalar!
SİYASET Haberi
Tosun ve Çağlayan'dan BOMBA açıklamalar!

TOSUN: BAŞBAKANIMIZ GELİYOR

ÇAĞLAYAN: ZONGULDAK BELEDİYESİ ÇALIŞMIYOR

 

AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun ve AK Parti Zonguldak Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan Zonguldak gündemini değerlendirdiler, gazetecilerin soruların cevaplandırdılar.

Parti il binasında basın toplantısı öncesinde gazetecilere kahvaltı organisazyonu gerçekleştirildi. Zeki Tosun ve Mustafa Çağlayan gazetecilerle birlikte kahvaltı yaptılar. Birlikte sohbet ettiler. Ardında da basın açıklaması gerçekleştirildi.

ÇAĞLAYAN: ZONGULDAK BELEDİYESİ ÇALIŞMIYOR

İlk basın açıklamasını AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan gerçekleştirdi. Çağlayan açıklamasında Zonguldak Belediyesi’ni eleştirerek şunları söyledi:

“Başta İl Başkanım Sayın Zeki Tosun ile partili arkadaşlarımın teveccüh ve önerileri, Ak Parti Genel Merkezimizin kararı ile Merkez İlçe Başkanlığı görevine getirildikten sonra sizlerle ilk kez bir araya geliyoruz. Beni Merkez İlçe Başkanlığı Görevine layık gören ve destek veren genel merkez teşkilat başkanımıza, İl Başkanıma ve değerli arkadaşlarıma teşekkür ediyor, Başkanlık Görevimi Yönetim Kurulu Arkadaşlarımla Birlikte en iyi şekilde yerine getirip, halkımızın,  ilimizin ve merkez ilçemizin sorunlarının çözümünde, birlik ve beraberliğimizin temin edilmesinde, yarım kalan, devam eden yatırım ve çalışmaların hızla tamamlanmasında, yeni yatırımların kısa sürede başlanıp hayata geçirilmesinde il başkanımız ve teşkilatımızla birlik ve beraberlik içinde var gücümüzle çalışarak. 2019 yerel seçimleri ile cumhurbaşkanlığı ve genel seçimlerde partimizin başarılı olması ve birinci parti olma yolunda gece gündüz gayret ve çaba sarf edeceğiz. Bu Vesile İle Şehirle Alakalı Olarak Önemli Bir Mesele Olan Trafik Sorunu İle İlgili Bir Konuya Dikkat Çekmek İstiyorum. Zonguldak Belediyemizin şehir trafiğini rahatlatma ve transit geçişte yaşanan trafik tıkanıklığını ortadan kaldırma amacıyla gündeme getirdiği Uğur Mumcu Kavşak düzenleme çalışması, sorunun kısa sürede çözümünden uzak, günü kurtarma ve kamuoyunu meşgul etme çabasından öte gitmemektedir.

Uğur Mumcu Kavşağında yapılması planlanan yeni kavşak düzenlemesi yüksek maliyet gerektirmektedir. Oysa buradaki düzenlemenin lavvuar alanına yapılacak proje ile birlikte bir bütün olarak planlanmalı ve battı-çıktı ile bu sorun kökten çözülmelidir. Bu projenin yapımı için bizler her türlü desteğe hazırız.

Uğur Mumcu Kavşağı ile ilgili emniyet müdürlüğünün önerdiği çalışma maliyeti düşük sorunu çözmeye yönelik hızlı ve etkili bir çalışmadır.

Bu hususta hassasiyet gösteren emniyet müdürümüze ve ekibine yerin genişlemesi için hiç zorluk çıkarmadan katkı sunan TTK genel müdürümüze teşekkür ederiz.

Zonguldak belediyesi maliyeti düşük olan hızlı ve etkili çözümü tercih etme yerine yapımı zor ve yüksek maliyetli yolu seçip Zonguldak halkının ve belediyenin ekonomik kaynaklarını heba etme yoluna gitmeye çalışmaktadır.

SADECE HEYKEL BELEDİYECİLİĞİ YAPILIYOR

Zonguldak Belediyesi’nin sadece heykel belediyeciliği yapmaktan öteye gidemediğini belirten Mustafa Çağlayan sözlerine şu şekilde devam etti:

“Sadece heykel belediyeciliği yaparak yapmış olduğu heykelleri açmak için sanki büyük bir hizmetmiş gibi genel başkan yardımcısı getirmektedir. Valiliğin yanındaki hormonlu güvercin olarak bakılan heykelin açılışı hafızalardaki yerini korumaktadır.

Gazi Mustafa Kemal’in Zonguldak’ımıza ilk adım attığı yerde çiçek takdim eden kız heykeli yapmış, bu heykeli çocuklar oyun oynarken kırmış ama CHP milletvekili ak partiyi suçlamıştır. Gerçek ortaya çıktıktan sonra özür dilemesi gerekirdi.

Şimdi İse Kavşak Düzenlemesi İle İlgili Nasıl Bir Heykel İstersiniz? diye halkımıza sorarak sunu gündem oluşturmaya çalışılmakta olup, katılımcı belediye anlayışını da aslında yanlış anladıklarını gözler önüne sermiş oldular. Sayın Akdemir projeler konusunda engellendiği ve destek verilmediği konusunda serzenişte bulunup bizleri eleştirmeye çalışmaktadır. Bu kavşak düzenlemesi emniyet ve TTK iş birliği ile belediyeye önerilmiş ve katkı sunulmuştur.

AK Parti Teşkilatları olarak bizler ilimizin ve halkımızın yararına olan her çalışmayı destekledik. Bundan sonrada desteklemeye hazırız.

Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’in Kamuoyuna Açıkladığı ve büyük proje dediği içinde heykel de barındıran büyük maliyet gerektiren uğur mumcu kavşak düzenlemesinin belediyenin kaynaklarının ve halkın parasının heba edileceği bir proje olmaktan öteye gitmeyeceği aşikardır.

Sayın Akdemir bu düşünceden vazgeçmelidir, trafik sıkışıklığına kısa sürede çözüm getirecek olan yan yol çalışmasını hayata geçirip bir an önce çözüme kavuşturmalıdır.

Şehir geçişinin devamı olan uğur mumcu kavşağındaki tıkanıklık, bizim Üzülmez tünellerinin tamamlayıp trafiğe açmamız sonrasında hızlanan ve akıcılık kazanan araç trafiğinin artması ile ortaya çıkarak büyümüştür”

ZONGULDAK BELEDİYESİ AK PARTİ İKTİDARIMIZIN YAPTIĞI YATIRIM VE ÇALIŞMALARIN HIZINA YETİŞEMEMEKTEDİR

Zonguldak Belediyesi’nin AK Parti iktidarımızın yaptığı yatırım ve çalışmaların hızına yetişememekte olduğıunu belirten Çağlayan şunları ifade etti:

“Buda Gösteriyor ki Zonguldak Belediyesi AK Parti iktidarımızın yaptığı yatırım ve çalışmaların hızına yetişememektedir. Üzülmez tünellerinin yapımı sürecinde bu soruna çözüm bulunabilir ve gerekli düzenlemeler yapılabilirdi. Belediyemiz geç kalmıştır. Zonguldak Belediyesi her konuda geç kalmakla beraber şehrimizi geleceğe hazırlayamamaktadır. Emniyet Müdürlüğümüzün önerdiği basit ve düşük maliyetli çözüm dururken, zaman alacak ve büyük maliyetli işlem de belediyenin neden ısrar ettiğini halkımız anlamakta zorlanmakta, altında bit yeniği aramaktadır.  Zonguldak Belediyesini Heykel Belediyeciliği değil, hizmet belediyeciliği yapmaya davet ediyor, il başkanım, milletvekillerim ve tüm teşkilatımızla yapacakları hizmet içeren tüm projelerine destek vereceğimizi kamuoyuna belirtiyorum. Bu duygu ve düşünceler ile toplantımıza katılmanızdan dolayı hepinize teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum.”

ZEKİ TOSUN: BAŞBAKANIMIZ GELİYOR

Ardından AK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun açıklama yaptı.

20 Ocak’ta İl Başkanlığının kongresinin gerçekleştirileceğini ve Başbakan Binali Yıldırım’ın kongreye katılacağını belirten Zeki Tosun şunları ifade etti:

“2017 yılı Temmuz ayı başında başladığımız 6. olağanüstü kongre sürecimizi genel merkezimizin kararı ile 20 Ocak 2018 tarihinde yapacağımız il kongremizle sonlandırıyoruz. AK Parti Zonguldak 6. Olağan il kongremiz 20 Ocak 2018 cumartesi günü saat 13.00 de site spor salonun da sayın başbakanımız Binali Yıldırım’ın katılımı ile yapılacaktır. 3 Temmuz 2017 tarihinde başladığımız kongre sürecinde belde ve ilçe delege seçimlerimiz, belde ve ilçe kongrelerimizi yaptık.

5 ilçemizde mevcut başkanlarımızla yola devam ederken, 3 ilçemizde yeni ilçe başkanlarımız göreve geldi. Gençlik ve Kadın Kollarımızın da belde kongreleri tamamlanırken, ilçe kongreleri devam etmekte. 20 Ocak 2018 tarihinde yapacağımız 6. olağan il kongremiz ile yenilenen yönetim kademelerimiz birlik ve beraberlik içinde, 2019 yılında yapılacak olan yerel, genel ve cumhurbaşkanlığı seçimlerine hazırlanan kadrolar oluşturulmuş olacaktır.”

 

BİZ AK PARTİ OLARAK PARTİ AYIRIMI GÖZETMEDEN, BELEDİYELERİMİZİN BULUNDUKLARI YÖRELERE VE HALKA HİZMET OLUŞTURAN HER TÜRLÜ YATIRIMLARINA DESTEK VERDİK

AK Parti olarak parti ayırımı gözetmeden, belediyelerimizin bulundukları yörelere ve halka hizmet oluşturan her türlü yatırımlarına destek verdiklerini belirten İl Başkan Zeki Tosun, şunları ifade etti:

“Hem ülke, hem de ilimiz açısından zor bir süreçten geçiyoruz. Ülkemiz yangın yerine dönmüş komşularımızda yaşanan sıkıntıların yanı sıra terör örgütlerine, dost ve müttefiklerimiz tarafından açıktan açığa verdikleri silah, lojistik ve ekonomik destekler hükümetimizin. Cumhurbaşkanımızın çetin ve yoğun bir mücadele vermesine neden olmaktadır.  Son olarak ABD Başkanı Tramp’ın Küdüs’ü İsrail’in başkenti ilan etmesi ile hem komşularımızda, hem de Ortadoğu’da yangının kıvılcımına neden olmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde İslam İşbirliği teşkilatının İstanbul’da gerçekleştirdiği olağanüstü liderler zirvesine katılan 40’a yakın ülke lideri doğu Kudüs’ün Filistin’in başkenti olduğu kararını alarak Filistin ve Ortadoğu üzerinde oynanmak istenen oyunu bozmuşlardır.

Mazlumun her daim yanında olma sevdasında olan sayın cumhurbaşkanımız ve hükümetimiz önderliğinde islam ülkeleri Türkiye’nin liderliğini kabul etmiş bulunmaktadır. Biz AK Parti olarak parti ayrımı gözetmeden, belediyelerimizin bulundukları yörelere ve halka hizmet oluşturan her türlü yatırımlarına destek verdik, yardımcı olduk. Zonguldak belediyemize de olumlu ve yararlı projelerde destek verdik, vermeye de devam edeceğiz.

HEDEF 2019

Hedeflerinin 2019 seçimleri olduğunu belirten Zeki Tosun, “il kongremizi tamamlamamızın hemen akabinde 2023 vizyonumuz çerçevesinde hedefimiz 2019 yılı mart ayında yapılacak yerel seçimlere hazırlanmak olacaktır. Yenilenen gençlik. Kadın kollarımız. Belde ilçe ve il yönetimlerimizle birlikte ak partiyi birinci parti yapmak ve Zonguldak belediyesini almak için gece-gündüz demeden. Gidilmedik köy-mahalle. Sıkılmadık el, çalınmadık kapı bırakmadan çalışmalarımızı yoğun tempo ile sürdüreceğiz. Durmak yok yola devam diyerek cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerine hazırlanacağız. Bu duygu ve düşünceler ile 20 Ocak 2018 cumartesi günü saat 13.00 de sayın başbakanımızın katılımı gerçekleştireceğimiz 6. olağan il kongremizin hem ilmimize hem de ülkemize hayırlar getirmesini diliyor, hepinize saygılar sunuyorum” dedi.

 

HASTANE İHALE AŞAMASINDA

Toplantıda hem Zeki Tosun hem de Mustafa Çağlayan, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı.

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, hastane konusunun ihale aşamasında olduğunu kaydetti.

Zeki Tosun, hastanenin ihale aşamasında olduğunu belirtirken, il başkanlığı adaylığı ile ilgili olarak genel merkezin adayı olduğunu da sözlerine ekledi.

İl Başkanı Tosun ayrıca özel sahaların üretime açılması ile birlikte TTK ve özel maden işletmelerine istihdam olacağını ve 6-7 bin kişinin istihdam edileceğini kaydetti.

Filyos Projesinin devam ettiğini ifade etti.

Çağlayan’da DSİ yatırımlarının devam ettiğini ifade etti.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: zeki tosun, zonguldak haberleri, haber, son dakika haberi, ak parti,
Yorumlar
Haber Yazılımı