Haber Detayı
14 Mart 2018 - Çarşamba 10:28 Bu haber 197 kez okundu
 
Tosun, Tüketici Hakları Gününü kutladı
Tosun, Tüketici Hakları Gününü kutladı
GÜNCEL Haberi
Tosun, Tüketici Hakları Gününü kutladı

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, 15 Mart Dünya Tüketici Hakları Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, tüketici haklarına dikkat çekerek, ‘Gelişmiş ekonomilerin en temel özelliğinden birinin tüketici haklarına gösterilen saygı ve duyarlılık olduğunu söyledi.

Bilinçli tüketim alışkanlığının hem üretimin kalitesini yükselttiğinin hem de ülkelerin kalkınmasında ve gelişmesinde önemli rol oynadığını belirten Zeki Tosun, mesajında şu görüşlere yer verdi; “Bilinçli tüketici profilinin ve bilinçli tüketimin oluşturulması, tüketicilerin korunması, tüketim mallarına ilişkin düzenleme ve denetimlerin sağlanması, tüketimi yaşam biçimi olmaktan çıkarmak için farkındalık organizasyonları düzenlemesi gereği doğmuştur.
Gelişmiş ekonomilerin en temel özelliklerinden biri de hiç şüphesiz tüketici haklarına gösterilen saygı ve duyarlılıktır. Tüketicilerimizin gelişmiş ülkelerde yaşayan tüketicilerle aynı haklara sahip olmaları, bilgilendirilmeleri, yasal haklarını kullanmaları konusunda özendirilmeleri hususlarına AK Parti olarak büyük önem ve öncelik veriyor, çalışmalarımızı bu anlayışla yürütüyoruz.

Hem iç piyasadaki hem de ithalat aşamasındaki tüm tüketici ürünlerinin yüzde yüz güvenli olmasını sağlamak amacıyla denetimler gerçekleştiriyoruz. Tüketicilerimizin mağduriyetlerini mahkemeye yansımadan masrafsız, hızlı ve kolay şekilde çözmek amacıyla her il ve ilçede en az bir tane olmak üzere toplam 1011 adet Tüketici Hakem Heyeti kurduk. "Güvensiz ürüne karşı sıfır tolerans" prensibi ve "Bilinçli tüketici, basiretli tacir" anlayışı içinde devam eden tüm bu çalışmalarımızla tüketicilerimizi korumayı ve haklarını bilen bilinçli tüketici profilini oluşturmayı hedeflemekteyiz.

Bu hedef doğrultusunda çalışmalarımızın artarak devam edeceğini belirterek bütün tüketicilerimizin 15 Mart Dünya Tüketiciler Günü'nü tebrik ediyorum."

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tosun,, Tüketici, Hakları, Gününü, kutladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı