Haber Detayı
24 Ocak 2018 - Çarşamba 19:01 Bu haber 915 kez okundu
 
Tosun mazbatasını aldı
SİYASET Haberi
Tosun mazbatasını aldı

 

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun mazbatasını aldı, ilk açıklamasını yaptı

“Hedefimiz 2019”

 

AK Parti 6’ncı Olağan Genel Kongresinde güven tazeleyen Zeki Tosun, kongrenin ardından yeni yönetim kurulu üyeleriyle birlikte mazbatasını aldı.

YSK’dan mazbatasını alan AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun: “Hedefimiz 2019 yerel ve genel seçimleridir. Zonguldak için el ele vereceğiz, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı yapacağız” dedi.

AK Parti’nin 6. Olağan Genel Kongresinde güven tazeleyen Zeki Tosun, kongrenin ardından yeni yönetim kurulu üyeleriyle birlikte mazbatasını aldı.

Beraberinde yeni il yönetim kurulu üyeleri, ve ilçe başkanları ile birlikte Zonguldak Adliye binası içinde buluna Merkez İlçe Yüksek Seçim Kurulu’na gittiler.

İl Başkanı Zeki Tosun görevliden mazbatasını imzalayarak aldıktan sonra dışarına il yönetim kurul üyeleri, ilçe başkanları ile birlikte hatıra resmi çektirdi.

Zeki Tosun burada yaptığı açıklamada hedeflerin 2019 olduğunu ve Zonguldak için el ele vereceklerini belirterek şunları söyledi:  “6’ncı Olağan Kongrenin ardından 30 kişilik yönetim listemizi oluşturduk. Bugün İl Yönetimimiz ve İlçe Başkanlarımız ile birlikte mazbatamızı aldık. Yönetimde ki arkadaşlarımızla beraber Zonguldak için neler yapabiliriz diye araştırıp yolumuza devam edeceğiz. Önümüzde 2019 yerel seçimleri, Cumhurbaşkanlığı seçimleri ve 2023 hedefleri var. Zonguldak Belediyesi’ni 2019’da alacağız. Ben bize destek veren kardeşlerimize teşekkür ediyorum. 3 yıl İl Başkanlığı yaptım, bu 3 yıl zor bir dönemdi. AK Parti’nin kuruluşundan bu güne kadar içerisindeyim, ancak partimiz 3 yılda zor dönemler atlattı. 3 yıl içerisinde seçim çok oldu, bir darbe teşebbüsü yaşandı, FETÖ belasıyla uğraştık. Ama yılmadık, arkadaşlarımızla beraber mücadele ettik, Zonguldak’ın daha ileriye gitmesi için mücadele ettik. Cumartesi günü Başbakanımızın ve Sayın Bakanlarımızın da katıldığı İl kongremizde Sayın Başbakanımız Zonguldak için çok güzel müjdeler verdi. Bu müjdeleri takip edeceğiz, bunların hayata geçmesi için de elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Arkadaşlarımızla görev dağılımımızı gerçekleştireceğiz ve bir an önce çalışmalara başlayacağız. Önceki dönemde bizimle birlikte olan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyoruz. Bu yapılanlarda onların da emeği var. Yeni seçilen arkadaşlarımıza da başarılar diliyorum. Zonguldak için el ele vereceğiz, birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımızı yapacağız. Kongreler zor bir süreçtir. Bu süreçte bizlere destek veren Zonguldak milletvekillerimize, kongremize katılarak bize değer veren Başbakanımıza bakanlarımıza ve Genel Merkez Yönetimimize teşekkür ediyorum.”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Tosun, mazbatasını, aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı