pub-2258345284006191
Haber Detayı
05 Aralık 2017 - Salı 16:54 Bu haber 419 kez okundu
 
Toplantıda bir araya geldiler
Toplantıda bir araya geldiler
GÜNCEL Haberi
Toplantıda bir araya geldiler

Zonguldak Belediyesi İmar Komisyonu üyeleri, yeni göreve başlayan Mimarlar Odası Zonguldak İl Temsilcisi Fırat Birkan ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte, Şehir Plancıları Odası Zonguldak İl Temsilcisi Kamuran Ayyıldız’ın da katılımı ile Belediye Encümen Odası’nda toplantıda biraraya geldi. Zonguldak’ın geleceği ve şehrimizin nasıl bir cazibe şehir konumuna getirilmesi konusu üzerine fikir alışverişinde bulunan katılımcılar, Zonguldak’ın imar yönünden önünü açmak konusunda hemfikir olduklarını ve birlik beraberlik içerisinde çalışacaklarını ifade ettiler.

 

Semerci, “Kadınlarımız, toplumun temel taşlarından biridir”

Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı verilişinin 83.yıldönümü ve 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Semerci mesajında, “Toplumsal alanın tamamında söz sahibi olan kadınlarımız, yaşamın ayrılmaz bir parçası ve toplumun temel taşlarından biridir. Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 5 Aralık 1934’te kadınlara seçme ve seçilme hakkı vererek, Türk Kadınına olan güvenini açıkça göstermiştir. Seçme ve seçilme hakkının verildiği tarihten günümüze kadar kadınlarımız iş hayatı, eğitim, sağlık, siyaset, ekonomi, yargıya kadar hayatın her alanında üstelendiği görevleri başarıyla yerine getirmektedir. Geçmişte cepheye mermi taşıyan Türk kadını bugün gerek Meclis'te gerekse toplumun çeşitli kesimlerinde sesini duyurmaya ve önemli işler yapmaya devam etmektedir. Bir toplumun uygarlık yolunda gösterdiği ilerleme, kadına verdiği değer ve haklarla doğru orantılıdır. Kadının desteklenerek güçlendirilmesi, toplumumuzun da güçlenmesi anlamını taşımaktadır.

Kadınlarımıza seçme ve seçilme hakkının verildiği bu anlamlı günde kadınlarımızın toplumsal hayatın her alanında yerlerini almasını temenni ediyor, başarı, sağlık ve mutluluk diliyorum” dedi.

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: Toplantıda, bir, araya, geldiler,
Yorumlar
Haber Yazılımı