pub-2258345284006191
Haber Detayı
14 Ocak 2018 - Pazar 12:17 Bu haber 331 kez okundu
 
SURİYELİ ÇOCUKLARA DESTEK (Videolu haber)
EĞİTİM BİR-SEN’DEN SURİYELİ ÇOCUKLARA DESTEK
GÜNCEL Haberi
SURİYELİ ÇOCUKLARA DESTEK (Videolu haber)

Eğitim Bir-Sen’den Suriyeli çocuklara destek

Eğitim Bir-Sen Kadın Kolları tarafından geliri Suriye’deki kamplardaki çocuklar yararına kullanılmak üzere Zonguldak’ta bir kermes düzenledi.

Hayır kermesi adı altında düzenlene kermese ilgi yoğundu.

Geçtiğimiz hafta Salı günü Zonguldak sivil toplum kuruluşları tarafından açılan Kermese çok sayıda sivil toplum kuruluşu üyeleri tarafından katkı veriyor.

Bu kapsamda Eğitim Bir Sen kadın kolları da kermese katkı verdiler, gıda ve giyim getirerek satışlarını yaptılar.

Eğitim Bir Sen Zonguldak Şube Başkanı Sadettin Dede kermesle ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Gerçekten şu anda hepinizin de malum olduğu üzere İslam coğrafyasında ciddi sıkıntılar var. Açlık var, yoksulluk var bir çok bölgede ve Suriye’de kamplarda gerçekten çok zor durumda olan insanlar var.  Bizlerde arkadaşların düzenlemiş olduğu (Bir Bot ve Bir Mont ta Siz Alın) kampanyasına Eğitim Bir Sen olarak destek olmaya çalışıyoruz ve bu konuda tüm vatandaşlarımıza daha hassas ve duyarı olmaya davet ediyoruz. Bu kermes Salı günü açılmıştı malum ve ayın 15’i gibi bitmiş olacak. Kermese ilgi gayet iyi ve güzel ve bu şekilde inşallah devam eder, bitinceye kadar güzel sonuçlar elde ederiz inşallah” dedi

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: SURİYELİ, ÇOCUKLARA, DESTEK, (Videolu, haber),
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı