Haber Detayı
19 Aralık 2017 - Salı 13:19 Bu haber 891 kez okundu
 
“ŞÖLEN HAVASINDA GEÇTİ”
“ŞÖLEN HAVASINDA GEÇTİ”
SİYASET Haberi
“ŞÖLEN HAVASINDA GEÇTİ”

“ŞÖLEN HAVASINDA GEÇTİ”

AHMET ALTUN KONGREYİ DEĞERLENDİRDİ

Pazar günü yapılan CHP Merkez İlçe kongresini değerlendiren İl Başkanı Ahmet Altun, birliktelik mesajı verdi.

Demokrasi içerisinde güzel bir kongre geçirildiğini belirten CHP İl Başkanı Ahmet Altun, kongreyi kazanan Fikret Zaman’ı kutlayarak şunları söyledi:

“Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığına seçilen Fikret Zaman'a yeni görevinde başarılar diliyorum. Dünkü süreçte dört adayımız vardı. Dört adayımız da, Cumhuriyet Halk Partilidir. Kazanan Fikret Zaman değil, Cumhuriyet Halk Partisi olmuştur. Herhangi bir kırgınlık dargınlık olmamıştır. Kongre şölen havasında geçmiştir. Kamuoyunda beklenen olmamıştır. Cumhuriyet Halk Partisi'ne yakışır şekilde demokrasi kazanmıştır.”

AKDEMİR ŞEHİRDE OLSAYDI KATILIRDI

Gazetecilerin Belediye Başkanı Akdemir kongreye neden katılmadı sorusuna yanıt veren Altun, “Kongreye kimin katılıp katılmayacağına ben karar verecek durumda değilim. Muharrem Başkan Zonguldak dışındaymış. Kendi yerine vekalet eden Altan Sezgin geldiğine göre O da şehirde olsaydı gelirdi diye düşünüyorum.” şeklinde konuştu.

ALTUN, TURPCU’YA CEVAP VERDİ

CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu’nun, TBMM’de AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu ile hastane konusunda yaptığı tartışmada, CHP Merkez İl ve İlçenin kendisini yalnız bıraktığına ilişkin açıklamasını değerlendiren Altun; "Hastane meselesi yıllardan beri bitmemiştir. Hastane konusu Şerafettin Bey'den kaynaklı değil, TOKİ'den kaynaklı bir durumdur. Kongre salonunda bir kızgınlıkla bu ifadeleri kullandığına inanıyorum.” şeklinde konuştu.

LAÇİN BU PARTİNİN ÖZ EVLADIDIR

Sosyal medyadan istifa ettiğini duyuran CHP Merkez İlçe Başkan adayı Cevat Laçin’in partinin öz evladı olduğunu belirten İl Başkanı Ahmet Altun,  “İstifa şu anda bize ulaşmamıştır. Sosyal medya üzerinden yazılı bir açıklaması olmuştur. Cevat Laçin, bu partinin kendi öz evladıdır. Kendisi gençlik yıllarını bu partiye vermiştir. O kongredeki atmosferle duygusal davranmış olabilir. Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir numaralı üyesidir” ifadelerini kullandı.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: zonguldak haberleri, chp, ahmet altun, son dakika haberi,
Yorumlar
Haber Yazılımı