Haber Detayı
12 Şubat 2018 - Pazartesi 14:49 Bu haber 443 kez okundu
 
“Senin temyiz dosyanı kim bekletiyor”
“Senin temyiz dosyanı kim bekletiyor”
GÜNCEL Haberi
“Senin temyiz dosyanı kim bekletiyor”

Osman Bahar, Alaatin Toros’a cevap verdi, hakkında suç duyurusunda bulundu

“Senin temyiz dosyanı kim bekletiyor”

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen 38. Olağan Genel Kurulda aday olan ancak seçimi kaybeden Alaattin Toros, haftasonu düzenlediği basın toplantısında usulsüzlük iddiasında bulunarak Savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu söylemişti.

Toros’a cevap Osman Bahar’dan gecikmedi.

Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası başkanı Osman Bahar düzenlediği basın toplantısında iddialara tek tek cevap verdi.

BU SUÇ OYSAYDI EN BAŞTAN FERYAT FİGAN EDERLERDİ

Denetim Kurulu raporunda atılan imzalarda usulsüzlük olmadığını belirten Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası başkanı Osman Bahar şunları söyledi: “Geçen hafta Zonguldak Şoförler Odası ve Otomobilciler Odasının 38. Olağan Genel Kurulunu yaptık. Çarşamba günü de mazbatamızı aldık. Bakanlık sayfasında 4 yıllık Denetim Kurulu faaliyet raporu var. Şu elimde gördüğünüz 4 yıllık geliri gideri yapılan harcaması hepsi buradadır. Bunu bakanlık sayfasından her isteyen indirebiliyor. Mevcut aday olan üç tane de arkadaşlarda bunu indirdiler. Cenabı Allah’ıma şükürler olsun ki iki tanesi için bir şey demiyorum, bu faaliyet raporunun içerisinde bir tane usulsüzlük, yanlış veya suç unsuru oluşturabilecek herhangi bir şey olmuş olsaydı herhalde bunlar figan ederlerdi. Ne bulmuşlar burada suç diye savcıları meşgul ediyorlar. Denetim Kurulu 3 kişiden oluşur ve bir tane arkadaşımız Gebze’ye gidiyor. Burada olmadığı için de genel sekreterimiz benim bilgim dışında olarak o arkadaşa telefonu ediyor diyor ki benim yerime imza atar mısın. Zaten aşağıda 3 tane yedek var ve yukarı çağırabilir de imza atılabilir de. Veya hiç atmayabilirdi. Zaten 3 kişiden 2 kişi çoğunluğu zaten geçiyor. Bu da tek bir yerde olan olmaması gereken bir şey. Şimdi burada sen ne suçu gördün de bu suç işlenmiş de burada Sayın valimize, sayın bakanımıza çağrıda bulunuyor usulsüzlük oldu diye. Ya ben şunu söylüyorum. Keşke sen buradan bir tane bir şey bulsam da usulsüz olarak, yanlış olarak, nasıl derler ona uygunsuz herhangi bir şey çalma, çırpma, görevi kötüye kullanma gibi bir şey olsa da onu sen beyan etmiş olsaydın. Burada esnafın da aklını karıştırıyorsun. Zonguldak’taki halkında acaba şoförler odasında ne oluyor diye bir imaj yapmaya çalışıyorsun sen?”

GENEL SEKRETERİ YANINA ÇAĞIRMIŞ

Oda Genel Sekreterini Toros’un yayına çağırdığını belirten Osman Bahar, “Genel Sekreteri çağırıyorsun ona şunu söylüyorsun. ‘Sana suç duyurusu yapmayacağım. Sen yalnızca içeride bilgi varsa kötü bir şey yapılıyor bana sen içeriden bir getir.’ Ben bunu savcılar vermeyeyim. Bu benimle alakalı bir durum değildir ama kamuoyunu yanıltmak için her zaman olduğu gibi bunları kullanıyor. Eğer suç duyurusu doğruysa Sayın Savcım zaten gereğini görecektir. Senin bugüne kadar Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası üzerindeki dosyaların yolsuzlukların görevi kötüye kullanma her türlü suçlusun zaten. Mahkemede tespitli 18 sene de cezan var. 3.5-4 seneden beri dosya temizle bekliyor. O dosyayı temyizde kim bekletiyorlar. Keza neredeyse 4 yıl oldu. Bir dosya temyizde bu kadar süre durmaz. Ben de buradan söylüyorum suç duyurusu olmuş olsun yetkililerimize biz de onu araştıralım bari ve suç duyurusunda bulunalım bari” dedi.

KEMAL AYDIN, ALAATTİN TOROS İLE İLGLİ BİR TANE SUÇ İSNAT ETMİŞ Mİ?

Zamanın Denetim Kurulu Başkanı Kemal Aydın’ın Alaattin Toros hakkında bir tane bile suç isnat etmediğini belirten Osman Bahar, “Onun döneminde Denetim Kurulu Başkanı olan bir tane Kemal Aydın var. Gazetelerde çıkmış diyor ki işte şurada hepiniz şuna bakabilirsiniz Sayın mahkeme Burada suç unsuruna istinaden bir tane Alaattin Torosla ilgili suç isnat etmiş mi bakın bakalım. Hani diyor ya Gereğini yapsın diyor oradan bir tane gazetede. Buyurun arkadaşlar Bunu isteyen istediği şekilde inceleyebilir isteyen istediği tarzda bunu inceleyebilir ne istiyorsunuz bu esnaftan, bu vatandaştan ne istiyorsunuz. Düzgün Çalışmak suç mu. Çünkü bundan hayatta düzgün iş yapmamışlar ki burada konuşuyor” dedi.

İMAMHATİP LİSESİ’NDEKİ OLAYDAN BAHSETMİYORUM BİLE

Basın mensuplarına Çaydamar’da ki okulun ismini soran Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman bahar, “Çaydamar da bir lisemiz vardı niye sonrası İmam Hatip Lisesi Peki biz de bunları konuşalım mı. Biz bize yakışan şekilde konuşuruz. Bana esnafın hak ve hukukunu yemeyi Cenabı Mevlam Nasip etmesin. Edecekse de beni oraya getirmesin. Ben onu vicdanınla hesaplaşırız. Onun bana birilerini kanaması birinin atıp tutması kamuoyunu yanıltması beni bağlamaz. Bak yine söylüyorum şurada Denetim Kurulu 4 yıllık bilanço geliri gideri Düşünsenize Buradan bir tane öyle bir uygunsuz bir şey olacakta bir imzaya takılıyor, Kıyamet herhalde koparırlardı har halde” dedi.

BU KADAR SUÇ DOSYASI OLUP DA BU KADAR CIRLAYAN PES DOĞRUSU

Toros’un bu kadar suç dosyası olmasına rağmen en çok cırlayanın o olduğunu belirten Osman Bahar, “Bunu yapan kim yüzsüzlüğü ta kendisi ta kendisi. Bu kadar Suç Dosyası olup da bu kadar cırlayan bir adam herhalde ilk defa pes İlk defa bu kadar suçluysa olup da bu kadar cırlamayı ilk defa görüyorum. Dün gitmiş bir tane cenazede bunları Sayın vekilimizle elimde böyle böyle var diye konuşuyormuş. Ne yapmaya çalışıyorsun, sadece sana bir kelime söylüyorum hala daha esnafın dışında sana yandaşlık kim yapıyorsa sana kim taraf oluyorsa onlar da ben sıkıntı duyuyorum onlar da bir sıkıntı var demektir. Seni zaten tüm Zonguldak biliyor, esnaf da biliyor, başka da bir şey söylemiyorum teşekkür ediyorum” dedi.

 

ANKARA’DA HEPİMİZ BİLİRİZ Kİ ÜÇ BUÇUK YILDIR BİR DOSYA TEMYİZLE DURMAZ

Zonguldak Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Osman Balar sözlerine şu şekilde devam etti:

“Bakanlık faaliyet raporunu bakanlık sayfasından her isteyen indirebiliyor. Mevcut aday olan üç arkadaşımız da bu raporu indirdiler. Cenabı Allah'ıma şükürler olsun ki iki tanesi için bir şey demiyorum bir tanesi bunu incelemiştir, bu faaliyet raporunu içerisinde bir tane usulsüzlük veya suç unsuru oluşturabilecek herhangi bir şey olmuş olsaydı herhalde bunlar feryat figan eder yerlere yatarlardı. Suç diye ne bulmuşlar da savcılığı meşgul ediyorlar. Denetim kurulu üç kişiden ibaret ve bir tane arkadaşımız Gebze'ye gidiyor burada olmadığı için de genel sekreterimiz benim bilgimin dışında olan bir olay ve o arkadaşa telefon ediyor, ''benim yerime imza atar mısın'' diyor. Sen ne suçu gördün de ne suçu işlenmişte sayın valimize, sayın bakanımıza, usulsüzlük oldu diye çağrıda bulunuyorsun. Keşke sen bu raporların içinden bir tane bir şey bulsan da usulsüz olan yanlış olan uygunsuz herhangi bir şey çalma çırpma görevi kötüye kullanma gibi esnafın aklını karıştırıyorsun, halkın aklını karıştırıyorsun. Vatandaşın kafasında acaba şoförler odasında ne oluyor gibi bir imaj yaratmaya çalışıyorsun. Sen bürona genel sekreteri çağırıyorsun ve sana suç durusu yapmayacağım, sen yalnız içeride bilgi varsa kötü bir şey yapılıyorsa bilgi taşırsan ben bunu savcılığa vermeyeyim. Kamuoyunu yanıltmak için her zaman olduğu gibi bunları kullanıyor. Senin bugüne kadar Zonguldak Esnafı Otomobilciler Odası üzerindeki dosyaların yolsuzlukların görevi kötüye kullanman her türlü suç unsurun zaten mahkemede tespitlidir. 18 senede cezan var üç buçuk seneden beri dosyanın temyiz de bekletiliyor. O dosyayı temiz de kim bekletiyor Ankara’da hepimiz biliriz ki üç buçuk yıldır bir dosya temyizle durmaz. Senin Ankara’daki temizdeki dosyanı kim bekletiyor. Biz de bunu araştırıp öyle suç duyurusu yapalım. Niye bekliyor diye soralım merak ediyoruz. Cenabı Mevlam bana bu esnafın hak ve hukukunu yemeyi nasip etmesin, edecekse de beni buraya getirmesin. O kadar suç dosyası olup ta bu kadar cırlayan adama pes diyorum. Halam da esnafın dışında sana yandaşlık kim yapıyorsa sana kim taraf oluyorsa onlarda ben sıkıntı duyuyorum. Senin işin zaten belli, bunu esnaf da Zonguldak ta biliyor.”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör:
Etiketler: “Senin, temyiz, dosyanı, kim, bekletiyor”,
Yorumlar
Haber Yazılımı