Haber Detayı
12 Şubat 2018 - Pazartesi 14:34 Bu haber 225 kez okundu
 
Semerci, “Saygı ve rahmetle anıyorum”
Semerci, “Saygı ve rahmetle anıyorum”
GÜNCEL Haberi
Semerci, “Saygı ve rahmetle anıyorum”

Semerci, “Şair-yazarımız Müfide Güzin Anadol’u saygı ve rahmetle anıyorum”

Devrek Belediye Başkanı Mustafa Semerci, Devrekli Şair Yazar Müfide Güzin Anadol’un vefat yıldönümü dolayısıyla anma mesajı yayımladı.

Başkan Semerci konuyla ilgili yayımladığı mesajında, “Şair Yazarımız hemşerimiz Müfide Güzin Anadol’u vefat yıldönümünde saygı, sevgi, şükran ve rahmetle anıyorum. Çok eski bir yerleşim bölgesi olan ilçemiz çok önemli kültürel değerlere sahiptir. İlçemizin yetiştirdiği değerlerden, ilçemizde iz bırakan isimlerden bir tanesi de Şair Yazar Müfide Güzin Anadol’dur. Müfide Güzin Anadol, uzun yıllar Türkçe öğretmenliği de yaparak yüzlerce öğrenci yetiştirmiştir. Benim de öğretmenliğimi yapan Müfide Güzin Anadol öğretmenim,insanları seven ve onlara her zaman yardımcı olmaya çalışan çok değerli bir insandı. Öğretmenim Müfide hanımın büstünün Cumhuriyet Meydanı’na dikilmesi de başkanlığım döneminde bana nasip oldu. Bunun büyük mutluluğu içerisindeyim.

Vefat yıldönümünde kendisiyle her zaman gurur duyduğumuz Şair Yazarımız hemşerimiz Müfide Güzin Anadol’u saygı, sevgi, şükran ve rahmetle anıyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Semerci,, “Saygı, ve, rahmetle, anıyorum”,
Yorumlar
Haber Yazılımı