Haber Detayı
19 Aralık 2017 - Salı 12:33 Bu haber 834 kez okundu
 
“PARA PUANLARINIZI HARCAYIN”
“PARA PUANLARINIZI HARCAYIN”
EKONOMİ Haberi
“PARA PUANLARINIZI HARCAYIN”

Zonguldak Ticaret İl Müdürü İsmail Maden kredi kartlarında biriken para puanları ile ilgili tüketicileri uyararak “Para puanlarınızı harcayın” dedi.

Maden "Bankalar tarafından kredi kartlarına ve bazı mağazalar tarafından mağaza üye kartlarına, alışveriş sonrası puan yüklenmekte, bu puanlar alışverişlerde kullanılabilmektedir. Tüketicilerimizin birçoğu alış verişlerde puanlarını kullanmayıp biriktirmeyi tercih etmekteler. Ancak yılsonlarında, bazı bankalar ve mağazalar, kartlara yüklenen para puanları silmekte, bazıları ise yeni yıla devretmektedir. Bu yüzden tüketicilerimize bu puanlarını yapacakları alış verişlerde kullanmalarını hatırlatmak istiyoruz. Kredi kartı hizmeti sunan bütün bankaların kendi kartlarını cazip kılmak ve kendi kartlarının daha çok kullanımını sağlamak amacıyla "para puan" kampanyaları ve promosyonları yapmaktadırlar. Maalesef bu yüklenen para puanlarını bazı bankalar yılsonunda silmekteler” ifadesini kullandı.

KONTROL EDİLMELİ

Ticaret İl Müdürü İsmail Maden, tüketicilerimizin mağduriyete uğramaması için Kredi kartlarında biriken puanlarını ve mağazaların alışveriş kartlarını kontrol etmesini isteyerek sözlerine şu şekilde devam etti:

"Tüketicilerimiz öncelikle banka kredi kartlarında ve mağaza üyelik kartlarında birikmiş para puanları kontrol etmeliler. Hizmeti sunan banka ya da mağaza ile görüşerek, para puanlarının yılsonunda silinip, silinmeyeceğini öğrenebilirler. Silinecek puanlarını tüketicilerimiz, ihtiyaçlarına uygun alışverişlerde kullanmalıdırlar."

TÜKETİCİLER BİLGİLENDİRİLMELİ

Ticaret İl Müdürü İsmail Maden son olarak, “Tüketicilerin yaptığı alışverişlere bağlı olarak kazandıkları bu hakkın yılsonunda silinecekse eğer ilgili banka ve mağazaların tüketiciyi bilgilendirmesi ve hatırlatmada bulunması yararlı olacaktır. Böylece hem tüketiciler mağdur olmayacak hem de firmalarımızın müşteri memnuniyeti artacaktır. Bu minvalde kartlarda birikmiş puanların, yılsonlarında silinmemesi gerektiğini düşünüyorum." diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: “PARA, PUANLARINIZI, HARCAYIN”,
Yorumlar
Haber Yazılımı