Haber Detayı
09 Şubat 2018 - Cuma 13:22 Bu haber 203 kez okundu
 
Özbakır'dan 'Sigarayı Bırakma Günü' mesajı
Özbakır'dan 'Sigarayı Bırakma Günü' mesajı
GÜNCEL Haberi
Özbakır'dan 'Sigarayı Bırakma Günü' mesajı

AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Zonguldak Milletvekili Hüseyin Özbakır ''9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü '' dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Dünya üzerinde yaşayan insanların sağlığını tehdit eden en önemli etkenlerden biri sigara kullanımıdır. Önemli bir halk sağlığı sorunu olan sigara kullanımı aynı zamande birey ve ülke ekonomisini olumsuz yönde etkileyen bir alışkanlıktır. “9 Şubat Dünta Sigarayı Brakma Günü” adı altında tertip edilen etkinliklerin amacı sigara kullanma alışkanlığı olan insanların sigaranın zararları konusundaki bilgilerini artırmak suretiyle, insanların sigara kullanma alışkanlığından uzaklaşmasına sebep olacak birtakım davranış değişikliklerine sebep olmaktır. Başka bir ifade ile, “9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü” adı altında tertip edilen etkinliklerin amacı, sigaranın zararları konusunda toplumsal farkındalık oluşturmaktır.
9 şubat dünya sigarayı bırakma gününde sizi sigarayı bırakmaya davet ediyorum. Ailenizi ve çocuklarınızı sevindirin, torunlarınızı görme şansınız olsun ve onlara anlatacak bir anınız olsun.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Özbakır'dan, 'Sigarayı, Bırakma, Günü', mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı