Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 07:49 Bu haber 490 kez okundu
 
ÖZBAKIR’DAN GENEL KURUL PERFORMANSI…
ÖZBAKIR’DAN GENEL KURUL PERFORMANSI…
SİYASET Haberi
ÖZBAKIR’DAN GENEL KURUL PERFORMANSI…

Meclis 2018’e uyum mesaisiyle başladı.

TBMM, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişle ilgili uyum düzenlemeleri için mesaiye başlıyor. Değişiklikler, 2019 Mart’ında yapılacak yerel seçimlerden bir yıl önce tamamlanacak.

TBMM, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçişle ilgili uyum düzenlemelerini 2019 Mart ayında yapılacak yerel seçimlerden bir yıl önce tamamlayacak. 
Uyum yasaları için AK Parti’de alt komisyonlar da oluşturuldu bakanlıklar teknik düzenlemelerle ilgili çalışmalarını yaparken, akademisyenlerden de görüş alındı. 
Genel kurula AK Parti Merkez Disiplin Kurulu Başkanı ve Zonguldak Milletvekili Başkan ÖZBAKIR Genel kurul çalışmalarına hiç aksatmayarak kendinden beklenen performansı gösterdi.Sabah saat:10.00 da genel kurul çalışmalarına ara verdi.

Genel kurul çoğu zaman katılım eksiklikleri dolayısıyla sürekli ara vermesinden dolayı çalışmalar aksatlıklar oluşmakta olduğu bilinmektedir.

18 YAŞINDA BELEDİYE BAŞKANI

Yerel seçimlere yönelik uyum düzenlemesinin ocak ayı sonunda meclise gönderilmesi, şubat ayında da Meclis Genel Kurulu’nda görüşülmesi hedefleniyor. İlk uyum paketi içerisinde belediye başkanlığı seçilme yaşının 18’e indirilmesiyle ilgili düzenleme yer alacak. Siyasi konulardaki değişikler mart ayı sonrasında gündeme gelecek. Bu kapsamda “seçim ittifakı” başlığının da yer aldığı değişiklikler gündemde olacak. Seçim yasalarında yapılacak değişiklikler partiler arası görüşme trafiği ile son şeklini alacak. Cumhurbaşkanlığına adaylıkta 100 bin imza yönteminde imzaların nasıl toplanacağı da yerel yönetim düzenlemesinden sonra gündeme gelecek konular arasında.

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: ak parti, hüseyin özbakır, zonguldak haberleri, son dakika haberi,
Yorumlar
Haber Yazılımı