Haber Detayı
07 Aralık 2017 - Perşembe 14:57 Bu haber 631 kez okundu
 
Muharrem Akdemir’e sözleşme yetkisi verildi
Muharrem Akdemir’e sözleşme yetkisi verildi
GÜNCEL Haberi
Muharrem Akdemir’e sözleşme yetkisi verildi

Zonguldak Belediye Meclisi Aralık ayı ikinci birleşiminde Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’e tüm Bel-Sen ile yapılacak olan Toplu İş Sözleşme görüşmeleri için tam yetki verildi.

Toplantının bitiminde ise Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir 2017 yılını son meclis toplantısını gerçekleştirdiklerini belirterek, meclis üyelerine teşekkür etti.

 

Zonguldak Belediyesi’nin 2017 yılı son belediye meclis toplantısı dün gerçekleştirildi.

Toplantı açılış ve yoklama ile başladı. Ardından Belediye Başkanlığı ile Tüm Bel-Sen arasında Toplu İş Sözleşmesi yapılabilmesi için Belediye Başkanına yetki verilmesi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu okundu ve madde oy birliğiyle karara bağlandı.

Kabul edilen maddeyle birlikte Belediye Başkanı Muharrem Akdemir’e toplu sözleşme yetkisi verilmiş oldu.

Ardından ise İmar Komisyonu’nun gündeminde bulunan, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün çalışmalarını içeren 4 madde okunarak meclis üyelerine bilgi verildi ve meclisten komisyonun bu maddeleri karara bağlayabilmesi için 10 günlük bir süre istendi. Ve oy birliğiyle kabul edildi.

MUHARREM AKDEMİR VEDA KONUŞMASI YAPTI

Toplantının bitiminde ise Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir 2017 yılını son meclis toplantısını gerçekleştirdiklerini belirterek, meclis üyelerine teşekkür etti.

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir konuşmasında, “Meclis üyesi olarak 2017 yılı boyunca çeşitli kararlar aldınız, karalara imza attanız. Ben hepinize ayrı ayrı Zonguldak adına teşekkür ediyorum. Bundan sonraki 2018 yılımız inşallah dünyadaki bu konjonktürün sağlıklı, huzurlu ve güven içerisinde, tüm insanlığın güven içerisinde olması, birbirine karşı sevgi saygı ve kardeşlik duygularını ön planda olduğu bir yıl olmasını diliyorum. Temennimiz hep insanlığın huzur içersinde olması, güven içerisinde olmasınıdır. Nerede olursak olalım gerek Zonguldak’tan başlayarak Türkiye’mizin her bölümünde yaşayan insanlarımız, artı tüm komşu ülkeleri ve tüm dünya ülküleri huzur içersinde olsun istiyoruz. Liderler birbirleriyle olan iletişimlerin sağlıklı bir şekilde kendi insanlarının, kendi vatanlarında yaşayan insanların mutluluğu için uğraşsınlar, mutlu olmak için uğraşsınlar dileğiyle bir yaşam olmasını istiyoruz. 2018 yıl bizim ülkemiz içinde huzur, sağlık ve mutluk içerisinde olması dileğiyle hepinizi sevgi ve saygımla selamlıyorum” dedi.

MECLİS 2 OCAK 2018’DE TOPLANACAK

Zonguldak Belediye Başkanı Muharrem Akdemir, son olarak bir sonra ki Ocak 2018 ayı ilk birleşiminin 2 Ocak 2018 Salı günü toplanmasını teklif etti ve meclis üyeleri oy birliğiyle kabul edildi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: Muharrem, Akdemir’e, sözleşme, yetkisi, verildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı