Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 15:30 Bu haber 501 kez okundu
 
Maça çıkmayan takıma para cezası
Maça çıkmayan takıma para cezası
SPOR Haberi
Maça çıkmayan takıma  para cezası

 

Zonguldak’ta Türkiye Futbol Federasyonu 2017-2018 talimatname  kitapçığına göre  maça  çıkmayan bir takıma  para cezası verildi.

Birinci Küme U19  liginde mücadele eden Saltukovaspor takımı  Cumartesi günü  oynaması gereken Çaycumaspor maçına  çıkmadı.Müsabaka saatlerinde hakem ve görevliler sahada hazır olmasına rağmen Saltukova takımı  gelmedi.Tertip komitesi dün yaptığı toplantıda  talimatlara  göre Saltukova takımına  hakem ve görevli ücretlerinin ödenmesi için 250 TL para cezası verdi. Ayrıca 3-0 hükmen mağlup edilerek  3 puanı silindi.

Konu hakkında bilgi veren futbol il temsilcisi Metin Malkoç, şunları söyledi,” Türkiye Futbol Federasyonu, yeni sezonda maça çıkmayan takımlar için bir takım  cezalar uygulanmasına  karar vermişti. Biz de bu kararı uyguluyoruz. Futbol müsabaka talimatnamesinin  27 maddesi ve b bendine göre  ilan olunan saatte sahaya gelmeyen veya sahada geldiği halde maça çıkmayan  takımlar 3-0 hükmen mağlup ediliyor.Mevcut puanından 3 puan siliniyor. Ayrıca müsabakanın kategorisine göre  hakem ve saha görevlilerinin ücretlerinin karşılaşması için para cezası veriliyor. Geçtiğimiz hafta bu kuralı uygulamak zorunda kaldık. U19 liginde mücadele eden Saltukovaspor takımı  Cumartesi günü oynanması  gereken Çaycuma maçına çıkmadı. Talimatnameye göre  Saltukovaspor 3-0 hükmen mağlup ilan  edildi. 3 puanı silindi. Ayrıca 250 TL para cezası verildi. Bu ücret TFF’nin hesabına  yatırılacak. Cezayı yatırmayan takımların lisansları  yapılmayacak. Kulüplerimizin  mağdur olmamaları açısından   bu konuya dikkat etmeleri gerekiyor.

ERCAN AYGÜN

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: Maça, çıkmayan, takıma, , para, cezası,
Yorumlar
Haber Yazılımı