Haber Detayı
12 Aralık 2017 - Salı 12:05 Bu haber 787 kez okundu
 
“KOKULU TAŞ TABLOLAR VE OBJELER SERGİSİ AÇILDI”
“KOKULU TAŞ TABLOLAR VE OBJELER SERGİSİ AÇILDI”
KÜLTÜR Haberi
“KOKULU TAŞ TABLOLAR VE OBJELER SERGİSİ AÇILDI”

Zonguldak Özel Eğitim iş Uygulama Merkezi tarafından Zonguldak Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde “Kokulu Taş Tablolar ve Objeler Sergisi” açıldı.

Sergiye vatandaşlar büyük bir ilgi gösterdi.

16 Aralık tarihine kadar açık kalan sergide, kursiyerler tarafından yapılan el emeği göz nuru kokulu taş tablolar ve objeler bulunuyor.

Sergi hakkında bilgi veren, Özel Eğitim İş Uygulama Merkezi Müdürü Kenan Aydın; “Özel eğitim, diğer eğitim kurumlarından farklı olarak daha çok sevgi, ilgi, özveri, sabır ve gayret gerektiren bir alandır. Birbirinden oldukça farklı olan bu özel öğrencilerimizi kokulu taş sergisi için bir araya getirerek bu güzel ve değerli sergimizin açılışını yaptık. Çocuklarımız bir şeyi öğrendiklerinde ne kadar mutlu oluyorsa, onları sergilediklerinde o kadar heyecanlanıyorlar. Eğer kişiler iyi yönlendirilirse başarı mutlaka peşinden gelecektir. Dönem başından beri Öğrencilerimiz sergiye heyecanlı ve özveriyle hazırlandılar. Kokulu taş yapımında öğrencilerimiz bir yandan ekip çalışmasını kavrayarak diğer yandan da gerektiğinde bağımsız iş yapabilme gücüne sahip olmuşlardır. Öğrencilerimizi verimli çalışmaları için teşvik eden öğretmenlerimiz asla unutulmamalıdır. Öğretmenlerimizin hoşgörülü ve sabırlı yaklaşımları içinde onlara ayrıca teşekkür ediyorum” ifadesini kullandı.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: ZONGULDAK HABERLERİ, sergi, son dakika haberi, haber,
Yorumlar
Haber Yazılımı