Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 11:48 Bu haber 293 kez okundu
 
KIZILAY’DAN AMALEBİRLİĞİ’NE TEŞEKÜR
KIZILAY’DAN AMALEBİRLİĞİ’NE TEŞEKÜR
GÜNCEL Haberi
KIZILAY’DAN AMALEBİRLİĞİ’NE TEŞEKÜR

Kızılay Şube Başkanı Nihat Aygün, Amelebirliği Başkanı Osman Balamir’i ziyaret etti desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Nihat Aygün yaptığı açıklamada,”Zonguldak'ta biliyorsunuz 5 ay önce ilimize mülteciler gelmeye başladı. Aşağı yukarı 750’ye yakın evde oturuyorlar. Türk Kızılay olarak mültecileri yardım etmeye başladık. Daha sonra ensarlar grubu kuruldu. Ensarlar gurubunun başında basın ilan kurum müdürü Ali Nuhoğlu bu görevi yürütüyor. Amele Birliği Başkan Osman Balamir ile yaptığımız görüşmede kendisi bize yardım etti sağ olsun ve bizde kendisine teşekkür etmek amaçlı olarak bu ziyareti gerçekleştirdik” dedi.

Amele Birliği Başkanı Osman balon nerede yaptığı açıklamada teşekkür ederek şunları söyledi: “Sayın başkanım gerçekten Kızılay Şube Başkanlığı çok güzel çalışmalar a imza atıyor ve bunun farkındayız. Nihat başkanım bize bu teklifi yaptığı zaman biz hemen hiç düşünmeden Ankara'da restore ettiğiniz misafirhanenin eşyalarını kendilerine değerlendirilmek üzere Suriyeli vatandaşlarımıza ve ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza tahsis edilmek üzere verdik Tabii gerçekten sıkıntılı da olsa eşyaları Zonguldak'a getirme şansını buldular. Tabii Kızılay Ülkemizde ve dünyada çok önemli bir yeri var. Barış için, sağlık için, huzur için çok iyi adımlar atıyor. Gerek Suriye'de, gerek dünyanın çeşitli bölgelerinde hizmetler yapıyor.

Kızılay’a her zaman yardım etmeliyiz. Çünkü Kızılay ihtiyaç sahiplerinin her zaman yanında. Her şeyi Zonguldak için. Kızılay’a herkesin sahip çıkması lazım. Kimsesizlere sahip çıkmak, yetimlere sahip çıkmak en güzel.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör:
Etiketler: zonguldak haberleri, haber, son dakika haberi, kızılay,
Yorumlar
Haber Yazılımı