Haber Detayı
12 Şubat 2018 - Pazartesi 14:42 Bu haber 278 kez okundu
 
Hüseyin Şirin Samsun’dan döndü
Hüseyin Şirin Samsun’dan döndü
GÜNCEL Haberi
Hüseyin Şirin Samsun’dan döndü

Samsun’da Dernek Başkanlar Kurulu Toplantısı’na katılan Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi Başkanı Hüseyin Şirin, toplantını çok yaralı geçtiğini söyledi.

Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak Şubesi olarak Genel Merkezimizin 9–11 Şubat 2018 tarihlerinde Samsun İlimizde Samsun Büyük Şehir Belediyesi Mavi Işıklar tesislerinde düzenlediği ve Genel Başkan ile Genel Merkez yönetim kurulu ile Türkiye Sakatlar Derneğinin Karadeniz Bölgesinde faaliyet gösteren 19 şubesinin Başkan ve yöneticilerinin katıldığı 3. Karadeniz Başkanlar Kurulu toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıyı değerlendiren Türkiye Sakatlar derneği Zonguldak şubesi Başkanı Hüseyin Şirin, şunları kaydetti. “Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak şubesi olarak Genel Merkezimizin organize ettiği Samsun Büyükşehir Mavi Yıldızlar tesislerinde yani engelli kamp derslerinde Karadeniz’de bulunan tüm Dernek başkanlarımızın katılımıyla genel başkanımız da dahil katılımıyla orada güzel bir istişare ve sorunlar hakkında bir toplantılar gerçekleştirdik. Şimdi demek istediğim şu. Türkiye Sakatlar Derneği Zonguldak şubesi olarak biz her yıl genel merkezimizin organize ettiği bölgesel toplantılar dolayısıyla tabii ki sorunları Biz hem Dernek şubesi olarak kendi aramızda istişare yapıyoruz hem de genel merkezimizin ve Federasyon ve Konfederasyon temsilcilerimizin de katılımıyla onları iletmiş olarak çözüm noktasında yapılan çalışmalar hakkında bir dernek şube başkanları bilgilendirilmiş oluyor. Samsun ilimizde gerçekten engelliler olarak diğer illerde yapılan faaliyetleri de yerinde görmüş olduk. Samsun Büyükşehir belediye başkanlığına şahsın engelliler adına yapmış olduğu çalışmalar için gerçekten teşekkür ediyorum. Türkiye’de emsali olmayan bir kamp tesisi var. Yazın buraya gruplar halinde engelliler gelerek 5 gün kamp yapıyorlar engelli tekerlekli sandalyede otursa bile vinç yardımıyla havuza girmeye imkânına sahip oluyor. Dediğin gibi Bu toplantıya Karadeniz bölgesinden 19 şube katıldık. Çok güzel bir çalışma oldu. Biz kurumsal olarak Türkiye Sakatlar Derneği kendi bünyesinde bir yazışma üzerinde çalışma yapıldı ve yakında tüm şubeler arasında kurulacak olan bir bilgisayar ağı ile genel merkezimizin istişare ve desteğiyle bu yazılımı Türk şubeleri verilerek. Aramızdaki ilişki ve takip sistemi bu şekilde daha güzel olacak ve tüm şubeler diğer şubeleri yapmış olduğu her türlü faaliyeti bu çalışmaları görecek ve kendisi de bu noktada çalışmalarına bir Yön vermiş olacaktır. Ben tekrar Bu çalışmanın Tüm engelli camiasına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hüseyin, Şirin, Samsun’dan, döndü,
Yorumlar
Haber Yazılımı