Haber Detayı
12 Şubat 2018 - Pazartesi 10:33 Bu haber 422 kez okundu
 
‘Hizmet için PM’de olmak şart değil’
‘Hizmet için PM’de olmak şart değil’
SİYASET Haberi
‘Hizmet için PM’de olmak şart değil’

CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş Kurultayı değerlendirdi

‘Hizmet için PM’de olmak şart değil’

 

Geçtiğimiz günlerde yapılan CHP’nin 36. Olağan Kurultayı’nda PM’de Zonguldak’tan bir ismin olmaması son günlerde kamuoyu ve bazı partililer tarafından eleştirilere neden olmuştu. CHP Zonguldak Milletvekili Ünal Demirtaş da, CHP’nin 36. Olağan Kurultayı’nı değerlendirerek bu eleştirilere de yanıt verdi.

Öte yandan çıklamalarında, seçim sürecine de değinen Demirtaş, bu süreçte ‘Demokrasiden yana olan herkesle’ ittifak içinde olabileceklerini vurguladı.

CHP Milletvekili Ünal Demirtaş: “Yönetimlerde görev almak önemlidir. Zonguldak’ı temsil eden iki tane vekilimiz var, keşke beş milletvekili CHP’den olsaydı. Yönetimler bazı dengeler üzerine kurulmuştur. Şerafettin Turpcu vekilimiz Muharrem İnce’nin listesinde yer alıyordu. Ayrıca yönetime girmek için Parti Meclisi’ne girmek gerekiyor. Parti Meclisi, MYK partinin mutfağıdır, önemli organıdır. Zonguldak’ı güzel bir şekilde parlamentoda temsil ediyoruz. Hizmet gelmesi için Parti Meclisi’ne girmeye gerek yok. Biz Zonguldak’a yapabildiğimiz kadarıyla katkı sunuyoruz. Parti Meclisi’nde ya da MYK’da yer almasam bile parlamentoda açıklamalar yapabiliyoruz, soru önergesi sunabiliyorum. Parlamento yeterince zaman alıyor. Parlamento dışında birilerinin Parti Meclisi’nde yer alması daha iyi oluyor. Biz gereken desteği vermeye devam edeceğiz. Önümüzdeki süreç kritik. Bu süreci taşıyacak olan, Türkiye’yi diktatörlükten kurtaracak olan bu Parti Meclisi ve MYK’da yer alan isimlerdir. Sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da çalışabileceği isimlerle yoluna devam etmesi çok doğaldır. Kendilerini tebrik ediyorum. Önümüzdeki süreçte tam demokrasiden yana olan bütün partilerle işbirliği yapacağız” dedi.

‘KİMSENİN PARTİMİZİ YIPRATMAYA HAKKI YOKTUR’

CHP’li bir grup kadının yaptığı açıklamaların ardından partiden ihraç edilme durumu hakkında da açıklama yapan Milletvekili Demirtaş: “Önümüzdeki hafta Zonguldak’a gelerek gerekli bilgiyi alacağım. Kimsenin partimizi yıpratmaya hakkı yoktur. Güç kaybedeceğimize güç kazanmamız gerekiyor” dedi.  (HABER: GAMZE TAŞDEMİR)

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘Hizmet, için, PM’de, olmak, şart, değil’,
Yorumlar
Haber Yazılımı