Haber Detayı
11 Şubat 2018 - Pazar 16:12 Bu haber 1260 kez okundu
 
"Havaalanında dönen dolaplar"
"Havaalanında dönen dolaplar"
GÜNCEL Haberi

 

"Havaalanında dönen dolaplar"

Dikkatli okurlarımız hatırlacaktır...

Çaycuma Belediye Başkanı Bülent Kantarcı, kısa bir süre önce ZONHAV yönetimine ( Zonguldak Havaalanı yönetimi) ilişkin ağır iddialarda bulunmuş, Zonguldak Havaalanı'nda "karanlık işlerin" döndüğünü söylemiş ve "Zonguldak Valiliği'nin siper olarak" kullanıldığını iddia etmişti...

Bülent Kantarcı'nın konuyla ilgili açıklamalarından bölümler aktaralım…

“Zonguldak Valiliğini siper olarak kullanan ZON-HAV yönetimi binlerce gurbetçi vatandaşımızı söğüşlüyor. Almanya’dan Sabiha Gökçen Havaalanı’na 80-100 euroya bilet alan gurbetçi vatandaşlarımız evime kadar uçak var diye 350 ila 500 euro arasında bilet parası ödemek zorunda kalıyor. Devletin Valisinin kaymakamının ortağı olduğu şirketin en büyük ortağı kumar oynatmak suçundan hala hapiste”

 

ˮ ZON-HAV ile İÇDAŞ’ın pilot firma olarak girdiği Çukurova Havaalanı ihalesi incelenmeli. Zonguldak Havaalanı mercek altına alınmalı. Çünkü, geçmişten beri kamuoyuna açıklanmayan karanlık işler var. Valinin yönetim kurulu başkanı olduğu bir havaalanı şirketinin müdürü nasıl oluyor da o şirkete ortak oluyor? Bizim söylediğimiz şey, her şey şeffaf olmalı. Havaalanında gizli saklı işler oluyor. Dönen dolaplar yönetim kurulundan gizleniyor.ˮ

 

Gerçekten vahim iddialar...

Böylesine ciddi ve ağır iddialarda bulunan Bülent Kantarcı, tıpkı gazetecilikte olduğu gibi *fikri takip"te bulundu mu-

Yoksa " Ben söyleyeceğimi söyledim" deyip, ununu eleyip eleğini astı mı?..

İşin bir başka boyutu...

Çaycuma Belediye Başkanlığı gibi resmi bir görevi ifa etmekte olan, üstelik söz ettiği havaalanı kendi ilçe sınırları içinde bulunan Bülent Kantarcı'nın böylesine vahim iddiaları karşısında resmi makamlar tarafından herhangi bir inceleme başlatıldı mı?..

Bunu bilmiyoruz...

Her zaman söylediğimiz gibi devlet her zaman 18 yaşındadır, devletin hiç silinmeyen bir hafızası vardır...

Biz, Zonguldak Havaalanı'nda, Bülent Kantarcı'nın iddia ettiği gibi "karanlık işler" varsa eğer, devletimizin buna kayıtsız kalmayacağına inanıyoruz.

Bülent Kantarcı'nın da, iddialarını ispat edecek şekilde elinde her ne bilgi, belge varsa, yetkili makamlara iletmesi gerektiğini hatırlatmak istiyoruz.

(Erhan ÇAKMAK)

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: "Havaalanında, dönen, dolaplar",
Yorumlar
Haber Yazılımı