pub-2258345284006191
Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 11:14 Bu haber 319 kez okundu
 
HALAY’DAN MUHTEŞEM KONSER (Videolu Haber)
HALAY’DAN MUHTEŞEM KONSER
SANAT Haberi
HALAY’DAN MUHTEŞEM KONSER (Videolu Haber)

HALK OYUNLARI VE HALK OYUNRLARI BİRLİKTELİĞİ İLE MUHTEŞEM BİR KONSER SUNULDU

 

Halk Oyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (HALAY) tarafından Zonguldak’ta Türk Halk Müziği konseri düzenlendi Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen konsere vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi konserde Koru tarafından sevilen eserler seslendirildi.

Halay Halk Oyunları Derneği başkanı Ramazan Yıldız yaptığı açıklamada, “Derneğimiz bünyesinde Bu yıl ilk defa gerçekleştirdiğimiz bir etkinlik halk oyunları korosu ve halk oyunları ile birlikte halk türkülerini birleştirdik, güzel bir gösteri yaptığımızı düşünüyorum. Derneğimizin içinden mi bünyesinden çıkartılan saz ekibimiz aylardır çalışıyorlardı onun yanında ve arkadaşlarımızın ilk defa sahne aldılar. Büyük beğeni aldı konserimiz ve devamı gelecektir. Gelen olumlu tepkileren memnunuz . Halk müziği ve halk oyunları bildiğiniz gibi birbirinden ayrılmaz Biz de bu kültürel etkinlikleri Zonguldak’ta elimizden geldiğince devam ettirmeye çalışıyoruz. Zonguldak halkın desteği olduğu müddetçe hepimizde elimizden gelen katkıyı ve etkinlikleri gerçekleştireceğiz. Konseri şefimize Yasin hocamıza teşekkür ediyoruz.

Şef yasin yıldız’da, “Zonguldak’ta halay Halk Oyunları Derneği’nde bir ilk diyebiliriz. Biz Amatör topluluğuz ama Amatör topluluk gibi değil de aynı zamanda iz kültür bekçisiyiz.  İşimiz bu kültürü gelecek kuşaklara aktarmaktır. Daha yaşımız genç ve Allah ömür verdikçe güç kuvvet verdikçe elimizden geldiğince kültürümüze hizmet etmeye çalışacağız. Tüm ekip arkadaşlarımı tebrik ediyorum başkanımıza bize olan destekler için teşekkür ediyorum Hepsine teşekkür ediyorum güzel bir etkinlik oldu” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: HALAY’DAN, MUHTEŞEM, KONSER, (Videolu, Haber),
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı