Haber Detayı
06 Aralık 2017 - Çarşamba 15:38 Bu haber 1284 kez okundu
 
Gökçebey’in yeni belediye başkanı cuma günü belli oluyor
Gökçebey’in yeni belediye başkanı cuma günü belli oluyor
GÜNCEL Haberi
Gökçebey’in yeni belediye başkanı cuma günü belli oluyor

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, Gökçebey ilçesinde yeni başkanın belirlenmesi için Cuma günü seçim yapılacağını kaydetti.

Zeki Tosun ayrıca, basında başka belediye başkanlarının da istifa ettirileceği şeklinde yapılan haberlere sert tepki göstererek, “Başka hiçbir belediye başkanımız hakkında genel merkezimizin böyle bir kara yok” dedi.

 

 

AK Parti İl Başkanı Zeki Tosun, gündemi değerlendirdi.

kongre süreci hakkında bilgi veren Zeki Tosun şunları kaydetti: “Geçtiğimiz günlerde Gökçebey belediye başkanımızın istifası gerçekleşti, istifa etti. Hem belediye başkanlığından hem de AK Parti’den istifasını verdi. Tabi basında diğer belediye başkanlarımız hakkında da bazı söylentiler çıktı. Diğer belediye başkanlarımız şu an görevinin başındadır. Onlarla ilgili öyle bir çalışma genel merkezimiz tarafından yoktur. Genel merkezde yaptığımız ziyarette merkez ilçe başkanımız ile beraber iki ilçemizin de atamasını yaptık. 8 ilçemizin 6’sının kongresi bitmiş oldu. Biliyorsunuz geçen hafta Alaplı ve Kozlu ana kademe kongrelerini yaptık. İki atama ile beraber ilçe teşkilatlarının tamamının yönetim kurulları oluşmuş oldu. Bunun dışında kadın kollarında ve gençlik kollarında yapacağımız kongreler var. Kadın kollarında 3 ilçemizde kongre var, gençlik kollarımızda 4 ilçemizin kongresi var ve onları da önümüzde ki günlerde inşallah bitireceğiz. Tabi diğer yandan Ankara’ya gitmişken de belediye başkanlarımızla ilgili Genel Başkan Yardımcımız Sayın Erol Kaya ile görüş alışverişinde bulunduk. Onunla yaptığımız görüşmede Gökçebey ilçemizde belediye başkanlığında devam edecek arkadaşı tespit etmek için bir çalışma yapacağız. Genel merkez yerel yönetimlerden iki tane vekilimiz gelecek. Gökçebey ilçesinde bir çalışma yapacağız. 5 tane AK Parti belediye meclis üyemiz var, 2 tane CHP, 1 tane MHP ve 1 tanede bağımsız meclis üyesi var. Biz tabi kendi 5 meclis üyemiz içinden bir arkadaşımızı tespit ederek tekrar belediye başkanlığına gelmesini sağlamak için çalışma yapacağız.” (HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: zeki tosun, zonguldak haberleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı