Haber Detayı
02 Ocak 2018 - Salı 11:13 Bu haber 1463 kez okundu
 
Furat adaylığını açıkladı (Videolu Haber)
Halil Furat adaylığını açıkladı
SİYASET Haberi
Furat adaylığını açıkladı (Videolu Haber)

CHP'nin eski İl Başkanlarından Halil Furat, haftasonu yapılacak olan kongrede İl Başkanlığına aday olduğunu parti binasında yaptığı basın açıklamasıyla ilan etti.

Halil Furat, haftasonu yapılacak olan kongrede İl Başkanlığına aday olduğunu açıkladı.

Adaylık açıklamasına il Başkanı Ahmet Altun ve merkez ilçe başkanı Fikret zaman’da katıldı.

Halil Furat yatağı açıklamada, şunları söyledi: “Adaylık açıklamama geldiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Buradaki arkadaşların tamamının ülkemizin zor şartlarında mücadele ederek ülkenin kurtuluşunda ülkenin ileriye dönük bekasına katkı verdiğini, gözlerinin ışıldadığı görüyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nden başka çare yok. Cumhuriyet Halk Partisi son kaledir, ülkenin kurtuluşunda kuruluşunda yer almış bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi bu önümüzdeki 2019 seçimlerinde de ülkenin ve ülke insanlarının umudu olacaktır. Bunu hep beraber mücadele ederek göreceğiz. Sevgili arkadaşlar Ben uzun yıllardır, 40 yıldan beri Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapıyorum. Bu Parti’de ilçe gençlik kolları başkanlığı yaptım, il gençlik kolları başkanlığı yaptım ,ilçe yönetiminde defalarca çalıştım, il yönetiminde görev yaptım, en son biliyorsunuz 2002 yılında il başkanı seçildim ve 33 ay görev yaptım. Hep objektif olmaya çalıştım. Hatalarımız oldu, eksiklerimiz oldu. Bu süreci Belki iyi tamamlamak için mücadele ettik tamamlayamadık, aldığımız tecrübelerle, aldığımız bu İnsani ilişkilerin getirdiği tecrübelerle yeniden aday olup yeniden Parti’mizin güzel işler yapması adına partide görev almak ve il başkanı olmak için huzurlarınıza geldim.

Sevgili arkadaşlar ülkenin durumu belli, ülkenin geldiği nokta belli, biz kendi içimizde ilk önce huzuru Birliği beraberliği tesis edip ülkemizin gidişatına katkı vermek istiyoruz. Onun için de yine ekip arkadaşlarımızla bir proje kurduk dedikki bu mavi listeden gelen süreci takip ederek ilçe delege seçimleri yaptık, ilçe delege seçimlerinden sonra ilçe seçimini yaptık, şimdi de geldiğimiz noktada il seçimi var önümüzde. Bu seçimde de Zonguldak’ta başarıyı yakalayıp Cumhuriyet Halk Partisi’ni yerelde ve genelde iktidar iktidar yapmak istiyoruz, Amacımız budur.

Partide bozulan birlik ve beraberliği yeniden sağlamak, yeniden tesis etmek istiyoruz. Parti’nin belediye başkanlarıyla. ilçe başkanları ile il başkanı arasındaki koparılan Bağları yeniden tesis etmek, yeniden birlikteliği sağlamak istiyoruz. Onun için yola çıktık. Yolumuz meşakkatli bir yoldur. Bunu hepimiz biliyoruz, Beraber göre yapacağımız ilçe başkanlarımız da belediye başkanlarımızla Parti’nin yerel kademelerinde görev yapan tüm arkadaşlarımızla yeniden değerlendirip geçmişte yaptığımız başarılı çalışmaları eksiklikleri düzelterek geçmişte yapılan hatalar yeniden yapmamak için mücadele edeceğiz. Ama eskiden yaptığımız iyi çalışmaların üzerine katacağız.

Zonguldak’ta eğer Büyükşehir Belediyesi olursa 8 ilçeyi almak adına her türlü mücadele yapacağız. Ben Azimli İnançlı bir insanım, çalışkan bir insanım. 24 saat çalışırım. Bugüne kadar çalıştım. Geçtiğimiz yerel seçimlerde biliyorsunuz 12 tane belediye aldık 2 tane belediyemiz vardı 2 belediyede bize transferle gelmişti. Biz bunun üzerine belediye sayımızı 12’ye çıkarttık. Sevgili arkadaşlar bunu daha da arttıracağız. İnşallah Zonguldak'ta çalışıp Zonguldak'ta belde belediyeleri kapanmazsa 17’sini de alacağız. Kararlılığımız göstereceğiz.

Belediye Meclis üyelerimizle il genel meclis üyelerimizle uyumlu çalışmalar yapacağız, milletvekillerimize yine aynı şekilde uyumlu ve ilgili çalışmalar yapacağız. Çalışmalarımızda kavgaya gürültüye yer olmayacak sevgili arkadaşlar.

Ben şu andaki partimin Sayın il başkanım alınmasın Tabii ki Gerçekten kendisini çok seviyorum, kendisini müthiş işler yaptı. Tabii ki eksikleri olmuştur, onun da eksiklikleri vardır ama özverili fedakârca çalışmaları gösterdi. Kendisine ve yönetim kurulunda bulunan herkese teşekkür ediyorum saygılarımı sunuyorum.  Evet arkadaşlar 2019 bizim için köprüden önceki son çıkıştır. Ülkemizin bu köprüden önceki son çıkışına iyice silkinip bir araya gelerek AK Parti dışındaki güçlerin bir araya gelerek bir güç oluşturması lazım. Bunu bizde Zonguldak’ta yapmamız lazım arkadaşlar. Onun için birlik beraberlik içerisinde yeniden huzur ortamını sağlayarak çalışmayı başlatmanız lazım. Ben bunu yapacağıma inanıyorum. ilçelerden katkı verecek arkadaşlarımız

Yönetime katkı verecek arkadaşlarımızla buradan yeniden yönetim kurulumuzu birlikte oluşturacağız. Güzel bir çalışma örneği göstereceğiz. İnşallah yerel seçimlerde ve 2019’da ki cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde Zonguldak yerel seçimlerde birinci Parti Genel seçimlerde de Zonguldak’ta birinci Parti yapacağız. Bunun için her türlü gayreti her türlü çaba göstereceğiz. Arkadaşlar Evet ben bu vesile Buraya gelen arkadaşlar Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum İnşallah Allah yolumuzu açık eder gazamız Mübarek olur inşallah bu ipe görüşeceğiz buradan ilçelerde yardım enerji ile Sinerji ile oradaki arkadaşlarımızın bize katacağı güçlü hep beraber Zonguldak’ta ipi göğüsleyen çeyiz ilçe başkanımızın katkısıyla ilçe yönetim kurulu arkadaşlarımızın katkısıyla bu zor görevi yaşayacağımıza inanıyorum hepinize saygılar ve sevgiler sunuyorum”

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Furat, adaylığını, açıkladı, (Videolu, Haber),
Haber Videosu
Yorumlar
Haber Yazılımı