Haber Detayı
11 Şubat 2018 - Pazar 15:34 Bu haber 439 kez okundu
 
Eroğlu'ndan ses çıkmadı
Eroğlu'ndan ses çıkmadı
GÜNCEL Haberi
Eroğlu'ndan ses çıkmadı

 

Başbakan Binali Yıldırım ve Vali Ahmet Çınar'ın atıl durumdaki kamu mülklerine ilişkin açıklamalarına atfen "Eroğlu'na düşen görev" başlıklı bir yazımız yayınlandı...

Hatırlatmak bakımından anılan yazıdan bir bölüm aktaralım...

" O halde görev, TTK Kozlu Müessese Müdürlüğü'nden, önce vekaleten, şimdi de asaleten TTK Genel Müdürlüğü'ne atanan Kazım Eroğlu'na düşüyor.

TTK'da uzun bir geçmişe sahip olan Kazım Eroğlu'nun, bugüne dek kuruma yaptığı hizmetleri, " Zonguldak'a hizmet etmek" şeklinde genişletmesi son derece mümkün görünüyor.

Üstelik, Sayın Eroğlu'nun, "şehir plancısı" bir daire başkanı ile çözüm üretmek gibi bir şansı da bulunuyor.

TTK İnşaat Emlak Daire Başkanı ve Zonguldak Kent Konseyi Başkanı M. Yesari Sezgin, gerek teknik bilgisi, gerek "şehir hassasiyeti" ile lavuar alanının Zonguldak halkına kazandırılması konusunda TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu'na yardımcı ve destek olabilir.

Atıl durumdaki kamu mülklerinin, kamu yararına kullanılması ve kazandırılması adına Başbakan Binali Yıldırım ve Vali Ahmet Çınar'ın sözleri, "mevzuata takılıp kalmamak" gerektiğini hatırlatıyor.

Kamu mülkü, kamu hizmetinde kullanılsın...

Lavuar alanı, TTK'nın Zonguldak halkına armağanı olsun...

Bunun hesabını vermek kolay olur herhalde..."

Gerek Sayın Başbakan ve Sayın Vali'nin açıklamaları, gerek bu açıklamaların basına yansımalarından sonra henüz TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu'ndan ses çıkmadı...

Gazetecilikte "fikri takip" diye bir şey vardır...

Dolayısı ile yıllardır, köşe yazılarımıza, haberlerimize konu olan lavuar alanı konusunda tek başına çözüm üretebilecek noktaya gelen ve sebeb-i hayatı olan Zonguldak'a vefa duygusu ile bunu manevi bir sorumluluk olarak üstlenmesi gereken TTK'dan "icraat" bekleme zamanı da gelmiş bulunuyor.

Lavuar alanı konusunda TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu'nun eli rahatlamış, yolu açılmış, üstelik sadece kurumu değil, şehre hizmet etmek fırsatı da kendisine yaklaşmış durumdadır.

Sayın Başbakan boşuna konuşmadı, Sayın Vali boşuna konuşmadı...

Bu açıklamalardan sonra lavuar alanının kamu hizmetine tahsis edilmesi için onyıllarca daha beklemenin alemi olmasa gerek...

(Erhan ÇAKMAK)

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eroğlu'ndan, ses, çıkmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı