Haber Detayı
05 Şubat 2018 - Pazartesi 11:24 Bu haber 544 kez okundu
 
Eroğlu'na düşen görev
Eroğlu'na düşen görev
GÜNCEL Haberi
Eroğlu'na düşen görev

Başbakan Binali Yıldırım'ın, Ak Parti İl Kongresi nedeniyle geldiği Zonguldak'ta yaptığı açıklamalar bürokrasinin yolunu da açmış oldu...

Sayın Başbakan, atıl durumdaki kamu mülklerinin değerlendirilmesi yönünde açıklamalar yapmıştı.

Ardından Zonguldak Valisi Ahmet Çınar, Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklamalarına atfen, yılan hikayesine dönen lavuar alanı konusunda TTK'nın yetkili olduğunu, ihaleye çıkıp bu alanı Zonguldak'a kazandırabileceğini söyledi.

Sayın Vali'nin lavuar alanı konusundaki açıklamalarının özeti bu şekilde...

Böylece, bürokratların mevzuattan, ya da bürokratik işlemlerden kaynaklanan çekincelerini ortadan kaldıran bir tablo ortaya çıkıyor.

O halde görev, TTK Kozlu Müessese Müdürlüğü'nden, önce vekaleten, şimdi de asaleten TTK Genel Müdürlüğü'ne atanan Kazım Eroğlu'na düşüyor.

TTK'da uzun bir geçmişe sahip olan Kazım Eroğlu'nun, bugüne dek kuruma yaptığı hizmetleri, " Zonguldak'a hizmet etmek" şeklinde genişletmesi son derece mümkün görünüyor.

Üstelik, Sayın Eroğlu'nun, "şehir plancısı" bir daire başkanı ile çözüm üretmek gibi bir şansı da bulunuyor.

TTK İnşaat Emlak Daire Başkanı ve Zonguldak Kent Konseyi Başkanı M. Yesari Sezgin, gerek teknik bilgisi, gerek "şehir hassasiyeti" ile lavuar alanının Zonguldak halkına kazandırılması konusunda TTK Genel Müdürü Kazım Eroğlu'na yardımcı ve destek olabilir.

Atıl durumdaki kamu mülklerinin, kamu yararına kullanılması ve kazandırılması adına Başbakan Binali Yıldırım ve Vali Ahmet Çınar'ın sözleri, "mevzuata takılıp kalmamak" gerektiğini hatırlatıyor.

Kamu mülkü, kamu hizmetinde kullanılsın...

Lavuar alanı, TTK'nın Zonguldak halkına armağanı olsun...

Bunun hesabını vermek kolay olur herhalde...

( Erhan ÇAKMAK)

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eroğlu'na, düşen, görev,
Yorumlar
iv>
Haber Yazılımı