Haber Detayı
27 Ocak 2018 - Cumartesi 16:48 Bu haber 398 kez okundu
 
ERDOĞAN KAYMAKÇI GÜVEN TAZELEDİ
- Haberi
ERDOĞAN KAYMAKÇI GÜVEN TAZELEDİ

 

Maden Mühendisleri Odası (MMO) Zonguldak Şubesi’nin 45. Olağan Genel kurulu gerçekleştirildi.

Şube lokalinde Cumartesi günü kongre gerçekleştirilirken, Pazar günü ise seçimler yapıldı.

Tek liste olarak gerçekleştirilen kongrede Erdoğan Kaymakçı güven tazeledi.

Kongrenin ilk gününde oda üyeleri konuşmalar yaptılar.

7 YÖNETİCİ VE 71 ÜST KURUL DELEGESİ SEÇİLDİ

Kongreyi değerlendiren Erdoğan Kaymakçı yaptığı açıklamada, “Odamız Zonguldak Şubesinin 45 olağan genel kurulu gerçekleştiriyoruz. Genel kurulda 2 yıllık sürece ilişkin değerlendirmeler olacak. Üyelerimizin katkıları ve eleştirileri söz konusu olacak. Oturum bittikten sonra da seçimler yapılacak ve bu seçimler sonucunda da önümüzdeki dönemde görev yapacak yönetim kurulu belirlenecektir. Zonguldak şubesinde ve diğer şubelerde de aynı şekilde ver 7 Asil yönetim kurulu var ve ayrıca maden mühendisleri odasının genel kuruluna yönelik olarak da 71 tane bu bölgeye ait olmak üzere üst kurul delegesi var. Bunların seçimi gerçekleştirilecek. Bu seçimler her 2 yılda bir gerçekleştiriliyor. Geçmiş dönemdeki süreçte her yıl yapılırdı daha sonra genel kurulunda alınan kararla birlikte iki yıla çıkarıldı” dedi

ÇALIŞMALARIMIZ AYNEN DEVAM EDECEK

Geçtiğimiz 2 yıllık görev süresini de değerlendiren Erdoğan Kaymakçı, “Biz meslek odası olarak her dönem olduğu gibi bu dönemde de hem meslektaşlarımıza ilişkin hem de mesleğimize ilişkin sorunlarımız söz konusu. Bunların giderilmesine yönelik raporlar, teknik raporlar, bilimsel çalışmalar ortaya koyuyor ve söyleşiler sempozyumlar kongreler gerçekleştiriyoruz.

Buralarda elde edilen sonuçlarımız da süzgeçten geçirerek üyelerimizin katkısıyla ilgili mercilere göndererek sektörde yapılması gereken, alınması gereken önlemleri de iletiyoruz. Geçtiğimiz dönemde de bu çalışmaları yaptık ve bu çalışmalarımız aynen devam edecektir” dedi.

 

YENİ YÖNETİM:

Cumartesi ve Pazar günü olmak üzere iki gün olarak gerçekleştirilen kongre sonucunda 7 kişilik yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

“Erdoğan Kaymakçı, Hüsnü Meydan, Sadık Sarımehmet, Hanefi Oruç, Sabri Çatma, Sedat Kapancı, Kamil Dere”

Ayrıca; 71 üst kurul delegesi seçildi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör:
Etiketler: ERDOĞAN, KAYMAKÇI, GÜVEN, TAZELEDİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı