Haber Detayı
13 Mart 2018 - Salı 07:40 Bu haber 476 kez okundu
 
Demirsu, 'istihdam' sözü aldı!
Demirsu, 'istihdam' sözü aldı!
EKONOMİ Haberi
Demirsu, 'istihdam' sözü aldı!

Çalışma ve İş Kurumu Zonguldak İl Müdürü Gönül DEMİRSU, İş ve Meslek Danışmanı İlksen İrem YILDIRIM ile birlikte 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle en fazla kadın istihdam eden işyerlerinden biri olan Çaydeğirmeni ve Çaycuma’da faaliyet gösteren RAMADA DANIŞMANLIK TEKSTİL  işyerini ziyaret etti.

         Toplam 430 çalışandan 313’ü kadın olan işyerinde Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından aynı gün itibariyle 31’i kadın olmak üzere  toplam 44 kişilik İşbaşı Eğitim Programı kapsamında 6 aylık sözleşme imzalandı. İş Kurumu Zonguldak İl Müdürlüğünce İşbaşı Eğitim Programı kapsamında sözleşme imzalanan kadınların program bitimi sonrası da tamamının istihdam sözü alındı.

         Ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle işveren ve İŞKUR tarafından çalışan tüm kadınlara karanfil hediye edildi.

         Demirsu; “  Öncelikle tüm şehit ve gazi anneleri ve eşlerinin, ilimizin ekonomik durumuna katkı sağlamak üzere her türlü riski göze alarak yerin yüzlerce metre altına inerek çalışan madencilerimizi dualarla uğurlayan eş ve annelerimizin, çalışan emekçi kadınlarımızın ve cennet ayakları altına serilen tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutluyorum.” dedi.

         RAMADA DANIŞMANLIK TEKSTİL  işyerinde çalışan tüm kadınlar da Zonguldak İŞKURUMU Gönül DEMİRSU’ nun  8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutladı.      

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: gönül demirsu, zonguldak haberleri, haber, son dakika haberi,
Yorumlar
Haber Yazılımı