Haber Detayı
25 Ocak 2018 - Perşembe 14:40 Bu haber 1223 kez okundu
 
DANIŞIKLI DÖVÜŞ MÜ ?..
DANIŞIKLI DÖVÜŞ MÜ ?..
SİYASET Haberi
DANIŞIKLI DÖVÜŞ MÜ ?..

 

CHP İl Başkanı Umut Başoğlu kendisine yöneltilen bir soru üzerine, özetle, " Şerafettin Turpçu nerede duracağını kendisi bilir, ancak biz Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında olacağız"  şeklinde açıklama yaptı.

CHP Kurultayına ilişkin bu sözlerin "zahiri" açılımı şu şekilde olabilir :

" CHP Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpcu'nun, genel başkanlık yarışında Muharrem İnce'nin yanında olması bizi bağlamaz. Biz milletvekiline değl, genel başkana tabiyiz."

Tam "helal olsun Umut Başoğlu'na !.." diyecektim ki, siyasette her sözün "söylendiği gibi" algılanmaması gerektiğini hatırladım.

Aklıma şöyle bir soru geldi...

" Acaba bu bir siyasi manevra olabilir mi?"

Umut Başoğlu, il kongresinde kendisiyle birlikte hareket eden Şerafettin Turpcu hakkında genel merkezde oluşan negatif algının kendilerine de yansımaması için böyle bir açıklama yapmış olabilir mi?"

Bu konuda rivayet muhteliftir.

Sözgelişi...

Umut Başoğlu ve Çaycuma üst kurul delegeleri, kendilerini belli etmemek için kurultayda Muharrem İnce'ye imza vermemekle birlikte, pekala oy verebilirler.

Bu durum, Şerafettin Turpcu vasıtası ile önceden Muharrem İnce'ye anlatılmış da olabilir.

Bütün bunlar şimdilik birer varsayım gibi görülse bile siyasetin kaygan zeminlerinde her an herşey mümkündür.

Şunu belirtelim ki, Şerafettin Turpcu ile Umut Başoğlu arasındaki bu görüş ayrılığının "danışıklı dövüş" olduğunu vurgulayan CHP'yi üyelerin sayısı her geçen gün artıyor.

Umarız, öyle değildir.

 

 

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: DANIŞIKLI, DÖVÜŞ, MÜ, ?..,
Yorumlar
Haber Yazılımı