Haber Detayı
15 Ocak 2018 - Pazartesi 15:17 Bu haber 756 kez okundu
 
“CHP’yi de vatan kadrosuna bekliyoruz”
“CHP’yi de vatan kadrosuna bekliyoruz”
SİYASET Haberi
“CHP’yi de vatan kadrosuna bekliyoruz”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan; CHP İl Başkanı Umut Başoğlu’nun “AK Parti MHP’yi kadroya aldı” sözlerine, “MHP zaten vatan kadrosunda. CHP’yi de vatan kadrosuna bekliyoruz” diyerek cevap verdi.

 

AK Parti Merkez İlçe başkanı Mustafa Çağlayan, CHP İl Başkanı Umut Başoğlu’nun, Kanal Z’de, MHP İl Başkanı Hamdi Ayan için, “MHP daha önce taşerondu AK Parti şimdi kadroya aldı. Sayın Hamdi Ayan’a tavsiyem masa sandalyesini alsın AK Parti’ye taşınsın. Ona orada zaten yer veriler” şeklindeki sözlerine Çağlayan çok sert tepki verdi.

Gazetecilerin Umut Başoğlu’nun bu söylemi için neler söyleyeceksiniz sorusuna AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Çağlayan, “Milliyetçi Hareket Partisi gibi bir partinin bir il başkanına böyle bir ifade kullanmak bir başka partinin il başkanına yakışmamış. AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi’ni kadroya aldı gibi ifadeler hiç hoş değil. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül verenler Milliyetçi Hareket Partisi’nin idarecileri vatanını ve milletini seven insanlardır. Onlar o sevgisi ile zaten vatan kadrosunda yer alan kişilerdir. Biz Cumhuriyet Halk Partisi’ni idare eden insanları da vatan kadrosunda yer almasını öneririz” dedi. Çağlayan yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

AK PARTİ KADROYA ALDI GİBİ İFADELER HİÇ YAKIŞIK OLMAYAN İFADELERDİR

“Umut Başoğlu başkana öncelikle hayırlı olsun. Hayırlı olsun ama galiba zannediyorum bir başka il başkanı için yeni göreve gelmiş bir il başkanının bu ifadeleri kullanırken oldukça heyecanlanmış olduğunu düşünüyorum. Zannediyorum yeni seçilmenin verdiği heyecanla böyle bir açıklama yapmış. Yalnız Milliyetçi Hareket Partisi gibi bir partinin bir il başkanına böyle bir ifade kullanmak bir başka partinin il başkanına yakışmamış. Öncelikle onu ifade edelim. Diğerine geldiğimiz zaman da AK Parti’nin, Milliyetçi Hareket Partisi’ni kadroya aldığı gibi ifadeler hiç hoş değil. Çünkü Milliyetçi Hareket Partisi’ne gönül verenler Milliyetçi Hareket Partisi’nin idarecileri vatanını ve milletini seven insanlardır. Onlar o sevgisi ile zaten vatan kadrosunda yer alan kişilerdir. Biz Cumhuriyet Halk Partisi’ni idare eden insanların da vatan kadrosunda yer almasını öneririz. Yani AK Parti kadroya aldı gibi ifadeler hiç yakışık olmayan bir ifadedir. Şu anda Sayın Devlet Bahçeli’nin dile getirmiş olduğu milli mütabakat, birleşmeler zaten evvelinden beri bu topraklarda olan, bu topraklarda yaşamış, bu toprakları seven, bu topraklar için, devletin bekası için mücadele eden insanların sürekli bir arada olduğunun bir göstergesidir. Onlar da bizlerle bir arada olsun, bu toprakları seven insanlarla bir arada olsun. Yani bundan niye rahatsız olurlar ki? Sayın Devlet Bahçeli’nin açıklamaları ortadadır. Bunu tekrar alsınlar okusunlar, ne demek istediğini iyi anlamaya çalışsınlar. ”

SAYIN BAŞOĞLU KENDİ PARTİSİNE DÖNÜP BİR BAKSIN

CHP İl Başkanı Umut Başoğlu’nun kendi partisine dönüp bakması gerektiğini belirten Mustafa Çağlayan, “İstanbul İl Başkanına bir baksın. Başoğlu’nun, Milliyetçi Hareket Partisi’nin devletin bekasından dolayı destek verdiği bir duruma böyle bir alaycı tavırla cevap vermesi hiç hoş olmadığı gibi kendi partisine de bir dönüp bakmasını rica ediyoruz. HDP ile aynı çizgiye girmiş, HDP’nin dilini kullanan, Devletine seri katil diyen bir il başkanı var onların ekibinde. Bunlara bir baksınlar sonra incelesinler. Sonra devletinden yana, vatanından yana, vatandaşından ve milletinden yana, mukaddesatından yana olanları dillerine alırken dikkat etsinler” dedi

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör:
Etiketler: “CHP’yi, de, vatan, kadrosuna, bekliyoruz”,
Yorumlar
Haber Yazılımı