Haber Detayı
17 Aralık 2017 - Pazar 16:26 Bu haber 1530 kez okundu
 
CHP'nin yeni merkez ilçe başkanı belli oldu! İşte o isim...
CHP'nin yeni merkez ilçe başkanı belli oldu! İşte o isim...
SİYASET Haberi
CHP'nin yeni merkez ilçe başkanı belli oldu! İşte o isim...

Merkez İlçe Kongresi dün gerçekleştirildi, seçimi Fikret Zaman kazandı

CHP’de değişim zamanı

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 11. Olağan Merkez İlçe Kongresi gerçekleştirildi.

Mevcut Başkan Ebru Uzun ile Fikret Zaman, Hürmet Kartal ve Cevat Laçin olmak üzere toplam 4 adayın yarıştığı kongreye Milletvekilleri Şerafettin Turpçu, Ünal Demirtaş, eski Milletvekili Harun Akın, İl Başkanı Ahmet Altun, belediye başkanları, ilçe başkanları çok sayıda partili ve delegeler katıldı.

Kongre öncesinde Kanal Z ekranlarına açıklama yapan ilçe başkan adayları Fikret Zaman, Cevat Laçin, Ebru Uzun ve Hürmet Kartal, birlik ve beraberlik mesajı verdiler

Mevcut Başkan Ebru Uzun ilk etapta açılış konuşması yaparak divan başkanlığına Ali Osman Odabaş’ı önerdi, öneri oy birliğiyle kabul edildi.

Dün gerçekleştirilen CHP Merkez İlçe Kongresi’nde yapılan seçimler sonrasında Fikret Zaman  133, Ebru Uzun 121, Hürmet Kartal 72, Cevat Laçin 28 oy aldı. Bu sonuçlara göre Fikret ZamanCHP”nin yeni merkez ilçe başkanı oldu. Seçim sonuçları CHP üyeleri arasında sevinç gösterileri ile karşılandı. Kongre sonucu CHP çevrelerinde “statüko kaybetti” şeklinde yorumlandı.

Tartışmalı geçen CHP Merkez İlçe Kongresi’nde yer yer tansiyon yükseldi. Deniz Yavuzyılmaz, Milletvekili Şerafettin Turpçu’nun sözlerine tepki gösterdi.

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: CHP'nin, yeni, merkez, ilçe, başkanı, belli, oldu!, İşte, o, isim...,
Yorumlar
Haber Yazılımı