Haber Detayı
12 Aralık 2017 - Salı 09:07 Bu haber 1012 kez okundu
 
Cevat Laçin: 'ÇE-KİL-ME-YE-CE-ĞİM'
Cevat Laçin: 'ÇE-KİL-ME-YE-CE-ĞİM'
SİYASET Haberi
Cevat Laçin: 'ÇE-KİL-ME-YE-CE-ĞİM'

Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Başkanlığı Adaylığını açıklayan Cevat Laçin, kendisi hakkında 'adaylıktan çekilecek' iddiaları üzerine, basın toplantısı düzenleyerek, adaylıktan çekilmeyeceğini söyledi. Herkesin adayı olduğunu yineledi.

Cevat Laçin kendisine ait seçim bürosunda düzenlediği basın toplantısında belirli kişi ya da grupların değil herkesin adayı olduğunu belirterek, “Bundan sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nin delegeleri vardır. Mavi, beyaz diye bir ayrım kalmamıştır. Bu süreçte bu işi Cumhuriyet Halk Partisi Merkez İlçe Delegeleri belirleyecektir” dedi.

2019 seçimleri öncesinde partimizin birliğe beraberliğe ihtiyacı var olduğunu belirten Cevat Laçin, “Bu anlamda biz birleştirici bütünleştirici olmak için bazı açıklamalar yaptık. Fakat kamuoyunda yanlış oluşmaya başlamıştır. Bir dönem önceki kongremizde başkan adayı olmuştum. Fakat kongre sürecinde geri çekilmiştim. Bu anlamda Cevat Laçin adaylıktan geri çekilecek mi algısı da oluşmaya başlamıştır. Bu durum gerçeği yansıtmamaktadır. Önümüzde kongre kılavuzumuz ve partimizin tüzüğü ile çalışıyoruz, hazırlanıyoruz. Geçen dönem kırılma dökülmeme adına birlik beraberlik bozulmasın diye kongre sürecindeki delege seçimlerini kaybettiğimiz için biz geri çekilmiştik.3 adaylık bir yer için doğru olmayacağını bunun en doğru olanın iki ada ile yarışma olacağını düşünerek geri çekilmiştim. Bundan sonra Cumhuriyet Halk Partisi’nin delegeleri vardır. Mavi, beyaz diye bir ayrım kalmamıştır. Bu süreçte bu işi Cumhuriyet Halk Partisi Merkez ilçe delegeleri belirleyecektir. Ortak paydada, partimizin zarar görmemesi adına elimizden gelen mücadeleyi gösteriyoruz. Ben adayım, kesinlikle geri çekilmeyeceğim. Delegemizin özverisiyle gerçeği görmesiyle bu seçimi kazanacağız. Ben tamamen örgütten ve gençlik kollarından gelen birisi olarak bu seçime katılıyorum. Örgütümüzü temsil edip sessiz çoğunluğun adayı olacağız” diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: Cevat, Laçin:, 'ÇE-KİL-ME-YE-CE-ĞİM',
Yorumlar
Haber Yazılımı