Haber Detayı
15 Aralık 2017 - Cuma 15:13 Bu haber 460 kez okundu
 
Çaycuma Diyanet-Sen’den şiir dinletisi
Çaycuma Diyanet-Sen’den şiir dinletisi
KÜLTÜR Haberi
Çaycuma Diyanet-Sen’den şiir dinletisi

Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Temsilciliği Mescid-i Aksa ve Kudüs'e dikkat çekmek için Şiir Dinletisi Etkinliği düzenliyor. Diyanet-Sen ve Memur-Sen Çaycuma İlçe Başkanı Kenan Tunç etkinlikle ilgili olarak yaptığı açıklamada:

“Diyanet-Sen Çaycuma İlçe Temsilciliği olarak faaliyetlerimize bir yenisini daha eklemenin bahtiyarlığı içindeyiz.

Bundan sonraki dönemde belirleyeceğimiz zaman dilimleri içinde Çaycuma’mızda “Şiir Dinletisi” etkinlikleri düzenleyeceğiz.

Buradaki amacımız üyelerimiz başta olmak üzere bölgemizde şiir yazan ve edebiyata meraklı olan cevherlerimizi ortaya çıkarmak ve onlara şiirlerini paylaşma imkanları sunmaktır.

İlk “Şiir Dinletisi” etkinliğimize hassas konumuz olan Kudüs ve Mescid-i Aksa ile başlıyoruz. Yazdığı o muazzam Mescid-i Aksa şiirinde;

Mescid-i Aksa’yı gördüm düşümde

Bir çocuk gibiydi ve ağlıyordu

Varıp eşiğine alnını koydum

Sanki bir yer altı nehr çağlıyordu, diyen Memur-Sen’inin kurucu Genel Başkanı Merhum Mehmet Akif İnan’ın çizgisinde olan bir sendika olarak istiyoruz ki Kudüs ve Mescid-i Aksa özgür olana dek kalemlerimiz hiç susmasın, faaliyetlerimiz durmasın.

Bu dinleti programımızı 22.12.2017 Cuma günü saat 20.00’de Çaycuma Kültür ve Sanat Merkezimizde yapacağız.

Plan ve Programımızı yapabilmek için Kudüs ve Mescid-i Aksa konularında şiiri olan ve şiir okumak isteyenlerin en geç 18 Aralık Pazartesi günü saat 17.00’ye kadar sendikamıza başvurmaları gerekmektedir.

Bu ilk ve anlamlı Şiir Dinletisi etkinliğimize saygıdeğer halkımızı bekler, programın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ederiz” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: Çaycuma, Diyanet-Sen’den, şiir, dinletisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı