pub-2258345284006191
Haber Detayı
12 Aralık 2017 - Salı 12:55 Bu haber 352 kez okundu
 
Çaturoğlu, Zonguldak’ta bir dizi ziyaretlerde bulundu
Çaturoğlu, Zonguldak’ta bir dizi ziyaretlerde bulundu
GÜNCEL Haberi
Çaturoğlu, Zonguldak’ta bir dizi ziyaretlerde bulundu

AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, Zonguldak Valiliği, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği, Kozlu Kaymakamlığı ve AK Parti Zonguldak İl ve Merkez İlçe başkanlıklarını ziyaret ederek istişarelerde bulundu. 
Geçen hafta Zonguldak Valisi Ahmet Çınar'ı ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Demirtaş’ı ziyaret eden AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu her iki ziyarette de istişarelerde bulundu, ardından Kozlu Kaymakamlığının yeni binaya taşınması nedeniyle Kozlu Kaymakamı Sayın Ahmet Karakaya’yı ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti. Çaturoğlu daha sonra İl Başkanlığını ziyaret ederek İl Başkanı Zeki Tosun ve İl Başkan yardımcıları ile bir araya geldi. Ardından Merkez ilçe Başkanlığına atanan Mustafa Çağlayan’ı ziyaret etti. Çağlayan'a hayırlı olsun dileklerinde bulundu ve başarılar diledi.

“İnşallah bu hadise ümmetin birliğine vesile olur”
Milletvekili Çaturoğlu ziyaretlerin ardından Cumartesi günü Zonguldak’ta düzenlenen Kudüs mitingine katıldı. Kudüs'ün İslam’ın ilk kıblesi olduğunu ifade eden Çaturoğlu şöyle konuştu; "Hepinizin bildiği üzere bizim İslam dünyasının ümmetin kırmızı çizgisi olan Kudüs üzerine oyunlar tezgahlar yapılıyor. En son ABD Başkanı Trump, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyan bir karara imza attı. Aslında bu yeni bir hadise değil. Çok eskiden beri İsrail ve İsrail'le ilişkisi olan küresel güçler bunun peşindeydi. Şunun bilinmesini istiyoruz ki Kudüs İslam’ın ilk kıblesidir. Sadece İslam’ın değil üç semavi dinin ortak değerlerinin noktasıdır. Yahudiliğin, Hristiyanlığın ve İslamiyet'in ortak değerlerini barındıran bir yerdir Kudüs, geçmişte uğruna çok büyük savaşlar verdiğimiz Kudüs bugün sıkıntılar içesindedir. İnşallah bu hadise ümmetin İslam birliği üzerinde ittifak kurmasına sebep olacaktır. Her şer de bir hayır her hayırda bir şer vardır sözünün gereği bunun hayırlara vesile olacağına inancımız tamdır.”

Kaynak: (İHA) - İhlas Haber Ajansı Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: Çaturoğlu,, Zonguldak’ta, bir, dizi, ziyaretlerde, bulundu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı