Haber Detayı
29 Ocak 2018 - Pazartesi 13:14 Bu haber 597 kez okundu
 
Çaturoğlu, İstiklal Madalyası için teklif verdi
Çaturoğlu, İstiklal Madalyası için teklif verdi
GÜNCEL Haberi
Çaturoğlu, İstiklal Madalyası için teklif verdi

ÇATUROĞLU: “GAZİ ALEMDAR GEMİSİNE İSTİKLAL MADALYASI VERİLMESİ İÇİN KANUN TEKLİFİ VERDİK”

 

Karadeniz Ereğli’de Türk Kurtuluş Savaşı’nın ilk ve tek deniz şehidi Recep Kahya ve Alemdar Gemisi kahramanları düzenlenen törenlerle anıldı.

Törene katılan AK Parti Zonguldak Milletvekili Faruk Çaturoğlu, burada yaptığı konuşmada, bugün de 7 düvele karşı Türkiye Cumhuriyeti’nin mücadele ettiğini ifade ederek, “İnşallah Afrin ve diğer yerlerde devam eden operasyonlar başarıyla sonuçlanacak ve ordumuz muzaffer şekilde geriye dönecektir” dedi.

Çaturoğlu,  Alemdar Gemisi’ne İstiklal Madalyası verilmesi için kanun teklifi verdiklerini belirterek şunları söyledi: "Alemdar Gemisi'ne, İstiklal Madalyası verilmesi noktasında Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanımız İsmail Kahraman'ı ziyaret ederek, konuyu anlattık. Bizlere sonuna kadar destek olacaklarını ifade ettiler. Bu anlamda önemli bir aşama kat ettik. Gazi Alemdar'a İstiklal Madalyası verilmesi noktasında kanun teklifimizi Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunduk. Takipçisi de olacağız. Burada bir açmazımız var. İstiklal madalyası bugüne kadar sadece şahıslara ve şehirlere verilmiş. Biz ise bir gemiye talep ediyoruz. Bu sıkıntıyı da aşıp gemiye İstiklal Madalyası'nı almak istiyoruz.” 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Çaturoğlu,, İstiklal, Madalyası, için, teklif, verdi,
Yorumlar
Haber Yazılımı