pub-2258345284006191
Haber Detayı
11 Ocak 2018 - Perşembe 15:39 Bu haber 430 kez okundu
 
“BİZİM ELİMİZ, AYAĞIMIZ, GÖZÜMÜZ VE KULAĞIMIZDIR”
“BİZİM ELİMİZ, AYAĞIMIZ, GÖZÜMÜZ VE KULAĞIMIZDIR”
- Haberi
“BİZİM ELİMİZ, AYAĞIMIZ, GÖZÜMÜZ VE KULAĞIMIZDIR”

 

Vali Ahmet Çınar, Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti.

Ziyarette Vali Ahmet Çınar’ı, Dernek Başkanı Şerafettin Nas, ilçe Dernek Başkanları ile çok sayıda muhtar karşıladı.

Muhtarlar Derneği Şubesi Başkana Şerafettin Nas yaptığı konuşmada Vali Çınar’a ziyaretinden dolayı teşekkür etti.

Vali Çınar’da muhtarla bir arada olmaktan büyük bir mutluluk duyduğunu kaydetti.

Mahalle ve köylerde muhtarların elleri, ayakları, gözleri ve kulakları olduğunu belirten Vali Ahmet Çınar yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Biz muhtarlarımız ile değişik vesilelerle resmi ortamlarda ve çeşitli ortamlarda buluşuyor ve görüşüyoruz. İlçelerimizin hepsini dolaştık ve orada muhtarlarımızla bir araya geldik. Biz bu şehirde bir takım anlayış ile Zonguldaklılara hizmet eden kamu görevlileriyiz. Bu bakımdan hep bir aradayız. Muhtarlarımız mahalle ve köylerde elimiz, ayağımız, gözümüz kulağımızdır. Devleti oralarda temsil eden kişilerdir. Muhtarlık, dünyanın en temel değerleri ve öğelerini yaşatan ve yaşayan yerel yönetim birlikleridir. Muhtarlar gerçekten çok önemlidir. Köylerimiz ve mahallelerimiz de çok önemlidir. Bu önemli yerlerde muhtar olmak ve yönetici olmak ayrıca bir önem arz ediyor. Muhtar olmak öyle kolay iş değildir. Mücadelesi de bazen zor olur. Ben bütün muhtarlara başarılar diliyorum” dedi.

 

 

 

Vali Ahmet Çınar, Muhtarlar Derneği’ni ziyaret etti.

Vali Çınar yaptığı konuşmada: “Ortaklığımızın bu şehre hizmette güç birliğinin artmasını temenni ediyorum. Toplantılarımız devam edecektir. Bu toplantıları en az ayda bir defa devam ettireceğiz. İlçelerde bu toplantıları Kaymakamlar yapıyorlar. Sorunlar hepimizin ilgilenmesi gereken, halkımızın ihtiyacı olan sorunlardır. Biz biliyoruz ki muhtarımız bir talepte bulunurken bunu kendisi için değil temsil ettiği halk için istemektedir. Kaynaklarımız dünyanın her yerinde olduğu gibi sınırlı, kıt ama etkin verimli ve israf olmayacak şekilde kullanmak bizim hem insani hem de kanuni görevimizdir. Buna da gayret etmeye çalışıyoruz. Bu çerçevede istişarelerimiz olacaktır. İmkanlarımız da her geçen gün Allah’a şükür artmaktadır. Eskiden herkes tek bir çeşmeden su doldururken bugün evlerden içme suyu akan bir hal almıştır. Şimdi sıcak sular akıyor çok şükür. Nereden bakılırsa bakılsın çok hızlı ve güzel, büyük gelişmeler olmuştur. Her bir birimizin zenginliği devletimizin zenginliği demektir. Zenginleşiyoruz, kalkınıyoruz ve güçleniyoruz. Ekonomik olarak büyüyoruz ve büyük devlet olma yolunda büyük adımlarla ilerliyoruz. Cenabı Allah bizleri, Zonguldaklılara, ülkemize hayırlı hizmetler için vesile kılsın. Hepinize biz minnettarız ve vermiş olduğunuz hizmetlerden dolayı bizi iyi temsil etmiş olduğunuzdan dolayı teşekkür ediyorum.”

MUHTARLAR SORUNLARINI İLETİLER

Vali çınar konuşmasını ardından salonda buluna muhtarlar sorunlarını iletiler. Vali Çınar muhtarları sorunlarını not aldırdı.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör:
Etiketler: “BİZİM, ELİMİZ,, AYAĞIMIZ,, GÖZÜMÜZ, VE, KULAĞIMIZDIR”,
Yorumlar
Haber Yazılımı