Haber Detayı
16 Nisan 2018 - Pazartesi 15:23 Bu haber 1111 kez okundu
 
Birileri hakem terörüne dur desin
Birileri hakem terörüne dur desin
SPOR Haberi
Birileri hakem terörüne dur desin

XX Kozlu Merkez Topbaşıspor Başkanı  Yusuf Çetin isyan etti. “
İkinci Amatör Küme  Merkez B Grubunda  Play-Off mücadelesi veren  Merkez Topbaşıspor, Pazar günü  Kozlu sahasında  Çaydamarspor’u konuk etti. Maçta  tecrübeli hakem Osman Yılmaz görev yaptı. Zaman zaman tartışmaların  yaşandığı karşılaşma, Çaydamarsporz 2-0 önde iken  60’ıncı dakikada  tatil edildi.
Merkez Topbaşıspor Kulüp Başkanı  Yusuf Çetin, yaptığı açıklamada Hakem Osman Yılmaz’ın maçın başından itibaren  kötü bir yönetim sergilediğini  ve evhamcılık yaptığını ifade etti.
İHK BU İŞİ  BİLMİYOR

İl Hakem kurulunun  atamalarda büyük yanlış yaptığı belirten Çetin,’ Birileri bu hakem terörüne  dur desin” diyerek şöyle konuştu,” Biz mahalle  sakinleri olarak  gençleri  kötü alışkanlıklardan kurtarmak, spor tesislerine  çekmek için yola çıktık ve kulübümüzü tekrar  spor faaliyetlerini içinde yer almasını sağladık. Şunu belirteyim  oyuncularımızın  çoğu lise  öğrencisi.  Çok genç bir ekibimiz var. Biz bu gençlere spor yaptırmaya çalışırken birileri çıkıp yolumuza taş koymaya çalışıyor. Bizi spor sahalarından  uzaklaştırmaya çalışıyor. Son oynadığımız  Çaydamar maçında herkes gördü. Eğer sahada büyük bir hadise yaşanmamışsa  özellikle benim ve yönetim kurulundaki arkadaşların sağ duyulu davranmalarından dolayıdır. Biz  şimdiye kadar hep sustuk, sağ duyulu  davrandık. Ama dün bardağı taşıran davranışlar oldu.  Maçın hakemi Osman Yılmaz, daha birinci dakikadan itibaren, çığırından çıkardı. Bir kere Çaydamarspor’da uzun yıllar futbol oynayan Oraya duygusal bir bağı olan bir hakemin bu maça atanması çok  manidardır. Zonguldak’ta başka hakemi yok. Çaycuma, Devrek, Ereğli gibi ilçelerden bir hakem atanamazmıydı? 
 Atamayı yapanlar neyi nasıl yapacaklarını, nasıl yapacaklarını bilmiyor. Elinde bir sürü  hakem varken bu hakemi atamak niye. Yoksa bir yerlerden bir şeyler mi aldınız. Buna da  merak ediyoruz. Maçın başından itibaren gidişatı ile oynadı. Oyuncularımızı  ve taraftarlarımızı tahrik etti. Olmayan penaltıyı verdi. Akıl almaz hatalı kararlar verdi. İki oyuncumuzu attı.  Bunlarda haklı olabilir.Oyuncularımızı ve  taraftarımızı tahrik etti.  Buna rağmen  biz sağduyulu davranarak  maçın tamamlanmasını sağlamaya çalıştık. Hakem tartışmalar yatışıp oyun tekrar başladıktan bir süre sonra soyunma odasına giderek maçı  tatil etti. Kendisine sorduk ‘Bir oyuncu kötü maç yönetiyorsun  buradan çıkamazsın  gibi laflar  etti’ dedi.  Adeta  maçı  tamamlamamak için bahane buldu. Biz  yıllardır bu hakem teröründen bıktık. İstedikleri gibi  keyfi  maç yönetiyorlar. Hak ,adalet dağıtacakları yerde  kafalarına göre maç yönetip skora  tesir ediyorlar. Zonguldak amatör sporu hakem teröründen kurtarılmalı. Yeter artık. Buradan Zonguldak’taki amatör sporun bileşenlerine  çağrı yapıyorum. Lütfen üç maymun işine son verelim. Toplumun bir sürü sıkıntısı  var. Biz çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmaya çalışırken birde   hakemlerle uğraşmaktan bıktık. Bize resmen ‘ Spor yaptırmayın sahalardan çekilin’  muamelesi yapıyorlar. Futbol taban birliklerinin ve kulüp temsilcilerinin bir masa etrafında toplanıp bu işe bir çözüm bulmamız lazım. Çünkü biz birilerinin oyuncağı olmak istemiyoruz. Emek veriyoruz. Maddiyat harcıyoruz. Spor yapmak veya yaptırmak istiyoruz. Çocuklarımızın kötü alışkanlıklara  uzaklaşması için elimizden geleni yapıyoruz. Özellikle  Hakem camiası  çocukları  sahalardan uzaklaştırmasın.”
HABER: ERCAN AYGÜN

Kaynak: Editör:
Etiketler: Birileri, hakem, terörüne, dur, desin,
Yorumlar
Haber Yazılımı