Haber Detayı
11 Şubat 2018 - Pazar 14:34 Bu haber 330 kez okundu
 
Ben Atatürk’ün sevdiği bir sporcuyum
Ben Atatürk’ün sevdiği bir sporcuyum
SPOR Haberi
Ben Atatürk’ün sevdiği bir sporcuyum

Safder Kartoğlu: Ben Atatürk’ün sevdiği bir sporcuyum

 

 

 

5 ana kadar ve 16 ülkede koştuğu maratonla ünlü olan Safder Kartoğlu’nun kızı Can Kartoğlu tarafından yazılan “Safder” isimli kitap için söyleşi ve fotoğraf sergisi açıldı.

Zonguldak Kültür ve Eğitim Vakfı (ZOKEV) tarafından Maden mühendisleri Odası’nda düzenlenen söyleşiye, CHP Merkez İlçe Başkanı Fikret zaman, ZOKEV Başkanı Zafer Kalafat ve yöneticileri ile çok sayıda davetli topluluğu katıldı.

Söyleşide ilk olarak ZOKEV başkanı Zafer Kalafat yaptığı konuşmada, kitabın gelirini ZOKEV’e bağışlayan Can Kartoğlu’na teşekkür etti. Ardından söyleşi düzenledi.

İYİLİKTEN MARAZ DEĞİL, İYİLİK DOĞAR

İlk olarak kitabın yazarı Can Kartoğlu konuştu. Can Kartoğlu yaptığı açıklamada, babası Safder Kartoğlu’nun yaşayan bir sanat eseri olduğunu belirterek, “Babam yaşayan bir sanat eseridir. Benim yazdığım kitap hikaye bunu biliyoruz.  Yaşasın iyilik diyorum ben. Ben bu kitabı Zonguldak’ın aydınlık yüzü, herkesin yüzü daha da aydınlansın diye gelirini ZOKEV’e bağışladım. Ben Çocuklar ve gençler için istiyorum. İstiyorum ki ezber bozalım, iyilikten maraz doğar yerine iyilikten iyilik da doğduğuna inandığım için bu kitabı yazdım. Yoksa birbirimizin yüzüne, Zonguldak şehrinin yüzüne bakamaz hale geliriz. Bana bu kitabı yaz, yeter ki yaz diyen Türkçe öğretmeniz Hamit Kalyoncu’ya ve kızıma ve bu tatil gününde buraya gelen sizlere hepinize tek tek teşekkür ediyorum. Sağ olun var olun ve babamın dediği gibi babam hep böyle der Safderce kalın” dedi.

ATATÜRK’ÜN TARİF ETTİĞİ BİR SPORCUYUM BEN

Ünlü atlet baba Safter Kartoğlu’da, “Burada dostlarımla birlikteyim. 5 ana karada 16 ülkede maraton koştum. Her maratonda doğup büyüdüğüm Devrek ve çok uzun yıllar çalıştığım Zonguldak’tan güç aldım, Ben gücümü Zonguldak’tan aldım Devrek’ten alıyorum, bunu hiç unutmuyorum. Ben Atatürk’ün sevdiği bir sporcuyum. Atatürk; ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim’ demiş. İşte ben böyle bir sporcuyum” diye konuştu.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ben, Atatürk’ün, sevdiği, bir, sporcuyum,
Yorumlar
Haber Yazılımı