Haber Detayı
14 Mart 2018 - Çarşamba 12:45 Bu haber 794 kez okundu
 
'Bedelini Ödettireceğim!..'
'Bedelini Ödettireceğim!..'
GÜNCEL Haberi
'Bedelini Ödettireceğim!..'

MHP İl Başkanı Hamdi Ayan’dan CHP’li yöneticileri kızdıracak zehir zemberek sözler

‘Siyasi bedelini onlara ödeteceğim!’

 

MHP İl Başkanı Hamdi Ayan, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu, CHP’li yöneticilere zehir zemberek sözler söyledi.

Her zaman halkın arasında olduğunu ve ziyaretlerine devam ettiğini söyleyen Başkan Hamdi Ayan, yaptığı ziyaretlerde vatandaşların CHP’li yerel yönetimlerden kurtulmak istediklerini söylediklerini açıkladı. Öte yandan CHP’li yöneticileri de zehir zemberek sözlerle eleştiren Hamdi Ayan, MHP’yi karşılarına aldıklarını ve siyasi bedeli onlara ödeteceklerini söyledi.

‘MHP’Yİ KARŞILARINA ALDILAR, ÇOK BÜYÜK YANLIŞ YAPTILAR’

Vatandaşı 2014 yerel seçimlerinde CHP’li yönetimlerden kurtaracaklarını iddia eden MHP İl Başkanı Hamdi Ayan: “Yaptığımız İl kongresinden sonra günümün her üç saati halkın arasında geçiyor. Benim ulaşmadığım kimse kalmamıştır. Sabah saat 10.00’dan öğlen saat 13.00’e kadar halkın arasındayım. Zonguldak’ın meselelerini vatandaşlarımızla konuşuyoruz. Vatandaşlarımızın bizlerde talebi, bir an önce CHP’li yerel yönetimlerinden kurtarmamızı istiyorlar. Onları kurtaracağım. O formüllerin tamamını geliştiriyorum. 2019 Mart seçimlerinde CHP il, ilçe ve belde seçimlerini kaybedecek. Çünkü onlar siyasette MHP’yi karşılarına aldılar, çok büyük yanlış yaptılar. Dolayısıyla bunun bir siyasi bedeli var ve onlara ödettireceğim” dedi.

‘BU SAATTEN SONRA BİR GEÇERLİLİĞİ YOK’

MHP’li meclis üyesi Mevlüde Yalçıner’e yapılan çirkin konuşmalardan dolayı CHP’li yöneticilerin özrünü kabul etmeyeceğini söyleyen Hamdi Ayan: “En son meclis de yaşanan hadiselerde ortadadır. Bir oldu uyardık, iki oldu uyaracak bir şeyde kalmadı. Onlardan bir özür de beklemiyoruz. Bu bakımdan bu bedeli onlara siyasi olarak ödettireceğim. Onların özrünü istemiyorum, bu saatten sonra bir geçerliliği de yok, gerek de yok” dedi.

‘KİMSEYİ SİYASETTE ZORLU TUTAMAZSANIZ’

MHP’den istifaların olacağı ve İYİ Parti’ye geçişlerin yaşanacağı iddialarını yanıtlayan Hamdi Ayan: “1 Kasım seçimleri sonrasında İYİ Parti’ye geçen arkadaşlarımız oldu. Ama en son yaşanan partinin Türkiye’de ki ve Zonguldak’ta konjektürüne baktığınız zaman katılım olacağı bana göre yalandır. Yaptıkları kongre sürecinde de zaten orada bir kan uyuşmazlığı yaşadıkları belli oldu. Süre içerisinde bırakın bizden gitmeyi orada bile duramayacakları bizlere bilgiler ulaşıyor. Basında okuduğumuz haberlerde istifa seslerini duyuyoruz. MHP Türkiye’nin vizyonunu kucaklayacak, 2023 yılına koyduğu hedefe ulaşacak kim ne derse desin! Kimseyi siyasette zorlu tutamazsanız. Zaten parti tüzüğü ve programlarına uymayan arkadaşlarımızın gidebileceği çağrısını zaten biz yapmıştık. Onlarda bizi kırmadılar, o tarafta yerlerini aldılar ama orada bir doku uyuşmazlığı yaşadıklarını da görüyoruz. Bundan sonra ki süreçte kendilerini bağlayacaktır. Ben o bakımdan kendilerine bir şey söylemek istemiyorum ama Zonguldak işte böyle bir şehir” şeklinde sözlerini tamamladı.

(HABER: GAMZE TAŞDEMİR)

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: 'Bedelini, Ödettireceğim!..',
Yorumlar
Haber Yazılımı