Haber Detayı
07 Mart 2018 - Çarşamba 13:29 Bu haber 384 kez okundu
 
Başsavcılıktan Ormancılara Eğitim...
Başsavcılıktan Ormancılara Eğitim...
GÜNCEL Haberi
Başsavcılıktan Ormancılara Eğitim...

Zonguldak Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü'nde görevli Orman İşletme Şefleri ve Orman Muhafaza Memurlarına orman suçlarına ilişkin yürütülen adli soruşturmalarda uygulanacak esas ve yöntemlere ilişkin eğitim programı düzenlendi.

Konuyla ilgili Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Hakan yağız şu açıklamayı yaptı:

  'Cumhuriyet Başsavcılığımız tarafından Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü'nde görevli Orman İşletme Şefleri ve Orman Muhafaza Memurlarına orman suçlarına ilişkin yürütülen adli soruşturmalarda uygulanacak esas ve yöntemlere ilişkin eğitim programı düzenlenmiştir.

    Zonguldak Cumhuriyet Savcıları tarafından Zonguldak Adliyesi ile Orman Bölge Müdürlüğü'nde gerçekleştirilen eğitimlerde 5237 Türk Ceza Kanunu, 5271 sayılı Ceza Muhakemesi Kanunu, 6831 sayılı Orman Kanunu hakkında bilgiler verilmiştir.

    Zonguldak ormanlarında meydana gelen suçlara ilişkin yürütülen adli soruşturmalarda Cumhuriyet Savcılarının verdiği talimatların yerine getirilmesinde dikkat edilecek hususların yanı sıra taraf beyanlarının alınması, delil toplanması ve muhafazası gibi adli görevlerin yanı sıra uygulamalarda karşılaşılan sorunların çözüm yöntemleri hususunda eğitim verilmiştir.'

 

Kaynak: Editör: Sercan YILDIRIM
Etiketler: hüsnü hakan yağız, zonguldak haberleri, haber, son dakika haberi,
Yorumlar
Haber Yazılımı