Haber Detayı
24 Aralık 2017 - Pazar 14:06 Bu haber 781 kez okundu
 
Asgari ücret en az 2 bin lira olmalı
Asgari ücret en az 2 bin lira olmalı
EKONOMİ Haberi
Asgari ücret en az 2 bin lira olmalı

 

2018 yılı için belirlenecek olan yeni asgari ücret için Zonguldaklılar, en az 20 bin lira olmayı” diyerek yetkililere mesaj gönderdi.

İşçi, işveren ve hükümet temsilcilerinden oluşan Asgari Ücret Tespit Komisyonu, 2018'de geçerli olacak asgari ücreti belirleme görüşmeleri kapsamında üçüncü toplantısını Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonunun (TİSK) ev sahipliğinde yaptı. Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder başkanlığında toplandı.

Şu anda asgari ücret 1400 lira olara uygulanıyor.

İşverenler 100 liralık asgari ücret desteğinin 2018'de de devam etmesini isterken, Türk-İş Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat da asgari ücret artışında resmi ve objektif verilerin dikkate alınması gerektiğini ifade etmişti.

ZONGULDAKLILAR ASGARİ ÜCRET EN AZ 2 BİN LİRA OLMALI

Zonguldaklılara asgari ücret konusundaki görüşlerini sorduk.

Zonguldaklılar asgari ücretin en az 2 bin veya 2.500 lira arasında olması gerektiğini belirterek, asgari ücretle geçinmeni mümkün olmadığını kaydederek, yetkililere çağrıda bulundular.

Kimi vatandaşlar ise 3 ve 5 bin lira arasında asgari ücretin olması gerektiğini sözlerine ekledi.

Bir vatandaş kendisini sağlık personeli olduğunu ve 4500 lira aylık aldığını, yenide geçinemediğini belirterek, “Asgari ücretliye Allah kolaylık versin. Artırılması kesinlikle şart” dedi.

(HABER-ERCAN DEMİR)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Asgari, ücret, en, az, 2, bin, lira, olmalı,
Yorumlar
Haber Yazılımı